آخرين بروزرساني

اهداء جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد با سرانه ۳ میلیون تومان

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، در خصوص گزارش عملکرد فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه ازدواج طی سال ۹۵ گفت: حمایت‌های ریاست کمیته امداد و تخصیص اعتبارات لازم در این حوزه منجر شد تا صف افراد پشت نوبت دریافت خدمت کمک هزینه ازدواج به صفر برسد و خدمات این نهاد حمایتی در این حوزه پس از چند سال متمادی به روز شود.

وی تصریح کرد: در سال ۹۵ مجموعاً بیش از ۱۱۶ هزار فقره کمک هزینه ازدواج پرداخت شده که شامل پرداخت کمک هزینه جهیزیه به ۸۴ هزار و ۶۹۱ نوعروس تحت حمایت، پرداخت کمک هزینه جهیزیه به ۲۲۴۴ نفر نوعروس نیازمند غیر تحت حمایت، پرداخت هدیه ازدواج به ۲۴ هزار و ۷۲۰ پسر تحت حمایت و پرداخت کمک هزینه ازدواج مجدد به ۴۹۷۹ نفر زن سرپرست خانوار است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد در خصوص بودجه این نهاد حمایتی در زمینه پرداخت کمک هزینه ازدواج گفت: اعتبارات جهیزیه امسال این نهاد حدود ۳۰۰ میلیارد تومان است که از منابع دولتی، غیر دولتی، مشارکت‌های مردمی و وام قرض الحسنه تأمین و پرداخت خواهد شد.

رهبر افزود: ارائه خدمات مشاوره، اهدای بسته تشویقی به زنان سرپرست خانوار اعم از خدمات اشتغال، درمانی و فرهنگی در صورت ازدواج مجدد، معرفی زوج‌های فاقد شغل به حوزه اشتغال به منظور کسب حرفه و بهره مندی از تسهیلات اشتغال، تعامل و همکاری با برخی مؤسسات خیریه در جهت هم افزایی اعتبارات و اهدای کالا به نوعروسان از جمله برخی اقدامات صورت گرفته توسط کمیته امداد طی سال ۹۵ در حوزه ازدواج بوده است.

وی ادامه داد: طی سال ۹۵ توافق نامه همکاری مابین کمیته امداد با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برقرار و به موجب آن ۸۰۰۰ جهیزیه به نوعروسان اهداء شد. این در حالیست که طی تعامل کمیته امداد با بانک کشاورزی نیز مبلغ هشت میلیارد ریال به نوعروسان ساکن روستاها نیز تعلق گرفت.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد در خصوص برنامه‌های این نهاد حمایتی در حوزه ازدواج طی سال ۹۶ نیز گفت: با توجه به تجربه سال ۹۵ اقدامات اولیه در خصوص همکاری مشترک با قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جهت اهداء ۸۰۰۰ سری بسته جهیزیه به نوعروسان مورد حمایت با سرانه سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای هر بسته جهیزیه با هدف ارائه خدمت اثربخش، دارای ارزش افزوده و حمایت از تولیدات ملی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی و اهدای بسته‌های آموزشی با موضوع آموزش سبک زندگی اسلامی به تمامی زوج‌های مورد حمایت در سراسر کشور نیز از جمله دیگر برنامه‌هایی است که در کنار پرداخت کمک هزینه جهیزیه صورت می‌پذیرد.

رهبر افزود: افزایش تعاملات برون سازمانی در جهت فراهم کردن مقدمات و امکانات لازم جهت شروع زندگی متناسب با آداب و رسوم مردم با همکاری حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از دیگر برنامه‌های این نهاد حمایتی در حوزه ازدواج طی سال جاری است.

به گفته معاون حمایت و سلامت کمیته امداد افزایش سرانه میانگین جهیزیه به حداقل مبلغ سه میلیون تومان با توجه به افزایش اثربخشی خدمت، ایجاد تناسب بین خدمت ارائه شده و مقتضیات روز، تشویق و ترغیب جوانان تحت پوشش به ازدواج و افزایش کیفی خدمات در دستور کار قرار گرفته است.

رهبر در پایان اظهار کرد: کمیته امداد در حدود چهار دهه فعالیت خود قریب به دو میلیون فقره کمک هزینه ازدواج را تأمین و پرداخت کرده که گامی مهم در راستای تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بین جامعه هدف بوده است.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار خیریه ها | | |بر چسب: , , , , |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir