آخرين بروزرساني ۲۷ شهریور ۹۷

اقلیم‌شناس برجسته ناسا از جامعه المرتضی (علیه السلام) بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، مهندس مایکل کامبریت (Mishel Comberiate) معروف به ناسا مایک (NASAMIKE) اقلیم‌شناس برجسته سازمان فضایی آمریکا که سابقه چهل‌وچهار سال همکاری با این سازمان را دارد و به هفتادوپنج کشور سفرکرده است طی سفری دوروزه به ایران با حضور در جامعه المرتضی (علیه السلام) با مسئولین این نهاد علمی – فرهنگی درباره مسائل مربوط به خداشناسی به گفتگو نشست.

وی که افتخارات علمی و عملی زیادی در کارنامه خود دارد و نامش هم‌اکنون بر روی یکی از ماهواره‌های آمریکایی بر روی کره ماه قرارگرفته اظهار داشت: جهانی با این شگفتی و انسانی با این پیچیدگی نمی‌تواند خالق حکیمی نداشته باشد.

وی افزود:دی ان ای DNA که ریزترین بخش موجود زنده است و دارای برنامه‌ای پیچیده هست چگونه ما بگوییم این برنامه پیچیده نیازی به برنامه‌نویس ندارد؟!

در این گفتگوی چندساعته که با حضور آقای دکتر شجاعی همراه بود حجت‌الاسلام زادهوش؛ رئیس جامعه المرتضی(علیه السلام) توجه مهندس را به اعجاز علمی قرآن به‌ویژه در خصوص هوا و فضا جلب کرد و با طرح آیه‌ای از سوره یس که می‌فرماید:… و الشمس تجری لمستقر لها. (خورشید در جریان حرکت به‌سوی قرارگاهی است که برای آن تعیین‌شده.) از وی خواست مطالعات خود را به این بخش از قرآن کریم تعمیم دهد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین داودی؛ مدیر جامعه المرتضی (علیه السلام) نیز با استناد به گزارش اولین فردی که پا به کره ماه گذاشته – بنام آرم استرانگ – در خصوص خط موجود گرداگرد کره ماه که حکایت از دو نیم شدن آن در گذشته می‌کند به دو حادثه مهم ردالشمس و شق القمر از معجزات حضرت رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) اشاره کرد.

در پایان این گفتگوی چند ساعته آقای مایک یکی از وسایل قابل استفاده در سفرهای فضایی را هدیه کرد و جامعه المرتضی(علیه السلام) نیز یکی از صنایع دستی و هنرهای نفیس ایرانی را به وی اهدا نمود.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم | ۱۳۹۶/۰۶/۲۷ | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
تلفن تماس : 88278642-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88278642-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir