آخرين بروزرساني

مشارکت بنیاد آلاء در نخستین همایش ملی وقف، علم و فناوری

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری با رویکرد محتوا سازی، ترویج و فرهنگ سازی و جهت دهی جریان وقف و امور خیریه به سمت حمایت از توسعه علم و فناوری و ارتقاء بهره وری موقوفات با استفاده از علم و فناوری و با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه شهید بهشتی(ره) و کمیته یاوران وقف علم و فناوری خراسان رضوی در تاریخ نهم اسفندماه ۱۳۹۶ برگزار می شود.

دکتر محمدصالح طیب نیا؛ مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در حوزه خیرماندگار با اشاره به مشارکت بنیاد آلاء در نخستین همایش ملی وقف، علم و فناوری، بیان داشت: بنیاد خیریه راهبری آلاء از حدود سه سال قبل با رونمایی از سند خیرماندگار با حضور جمع کثیری از اساتید، فرهیختگان و دغدغه‌مندان حوزه خیر کشور به صورت جدی به مباحث علمی مرتبط با این حوزه ورود پیدا کرد.

مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء تصریح کرد: در زمان رونمایی از سند خیرماندگار و همچنین جلسات تشریحی این سند با حضور مهمانان ویژه بنیاد همواره بر این موضوع که پرداختن به تمامی حوزه های این سند نه تنها از عهده ما خارج است بلکه عزم ملی و همگانی برای این موضوع نیاز است.

وی با اعلام آمادگی بنیاد خیریه راهبری آلاء به منظور مشارکت در حوزه های علمی مرتبط با حوزه خیر کشور اظهار داشت: علی رغم وجود تجارب چند صد ساله در حوزه خیر در کشور، همچنان بخش اعظمی از فعالیت های خیریه در کشور بر اساس مدل های سنتی انجام می شود و در این حوزه نیازمند تولید دانش هستیم.

دکتر طیب‌نیا تصریح کرد: حضور و مشارکت بنیاد آلاء در همایش ملی وقف، علم و فناوری در راستای اهداف علمی بنیاد و بیشتر به صورت مشارکت در شورای علمی، انتقال تجارب علمی و مشارکت در داوری مقالات ارائه شده به همایش خواهد بود.

لازم به ذکر است، نخستین همایش ملی وقف علم و فناوری با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان اوقاف و امور خیریه، شورای عالی انقلاب فرهنگی، مرکز تحقیقات و توسعه وقف دانشگاه شهید بهشتی(ره)، بنیاد خیریه راهبری آلاء، خیران و …. در تاریخ نهم اسفندماه ۱۳۹۶ به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir