آخرين بروزرساني ۲۴ آذر ۹۷

گنبد اصلی بقعه جدید حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان نصب شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء؛گنبد اصلی بقعه جدید این بارگاه نورانی صبح امروز سه شنبه ۲۲ اسفندماه ۹۶ همزمان با روز شهید و ایام ولادت حضرت زهرا (علیهاالسلام) نصب شد.مهرداد کیهانفر؛ مدیر طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی عملیات اجرایی اسکلت روضه منوره حرم مطهر حضرت زینب (علیهاالسلام)، گفت: این گنبد با قطر ۳۷ متر و با ارتفاع ۳۵ متر از سطح زمین به صورت فلزی بر روی ساق بتنی آن به طول ۱۴ متر ساخته و نصب شد.
وی در ادامه افزود: طرح تزئینات و نازک کاری گنبد با تأکید بر الگوی معماری ایرانی، اسلامی و به منظور ایجاد یک شاخص شهری ویژه توسط کارشناسان خبره در دست اقدام می باشد و مراحل طراحی و اجرا گام به گام توسط هیئت امنای آستان مقدس حضرت زینب (علیهاالسلام) مورد بررسی و تصویب قرار می گیرد.
مهرداد کیهانفر با اشاره به طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان، خاطرنشان کرد: این طرح با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه استان اصفهان و شهرداری اصفهان در فاز اول اجرایی شامل ۱۹ هکتار و در دو بخش حوزه شهری و زیارتی در دستور کار قرار دارد.
وی در ادامه عنوان کرد: زیر بنای حوزه زیارتی این طرح ۸ هزار مترمربع می باشد که برای بیش از ۱۴ هزار مترمربع در قالب فاز اول توسط شهرداری منطقه ۱۴ پروانه صادر شده است و در مرحله اول ساختمان روضه منوره با زیربنای بالغ بر ۵ هزار مترمربع در حال ساخت و اجرا می باشد.
مدیر طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان با اشاره به نصب مناره های ساختمان روضه منوره در هفته های آتی، تصریح کرد: پس از اتمام مرحله ساخت اسکلت بنای در دست احداث، عملیات سفت کاری شروع و نسبت به تهیه طرح های تزئینات و نازک کاری آن اقدام می شود.
ایشان در پایان عنوان کرد: پیش بینی می شود با اجرایی و عملیاتی شدن طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان و با توجه به توسعه گردشگری زیارتی، اشتغال زایی خوبی در زمان اجرا و پایان پروژه شامل حال مردم منطقه زینبیه شود.
گفتنی است، حضرت زینب (علیهاالسلام) یکی از دختران بلافصل امام موسی بن جعفر (علیهماالسلام) و خواهر امام رضا و احمد بن موسی و حضرت معصومه (علیهم السلام) می باشد که مضجع شریف او در روستای ارزنان که هم اکنون به اصفهان متصل شده و نام زینبیه بر آن شهرت یافته، قراردارد. این بارگاه باعظمت از دیر باز ملجاء و پناهگاه عاشقان و دلباختگان خاندان عصمت و طهارت (علیهم السلام) از سراسر دنیا بوده است.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم | ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ | |بر چسب: |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir