آخرين بروزرساني

دکتر طیب‌نیا: نیازمند یک تحول و جهش اساسی در فعالیت‌های بنیاد هستیم

دکتر محمدصالح طیب‌نیا در جلسه عمومی با کارکنان بنیاد آلاء و مراکز تابعه مستقر در اصفهان با اشاره به فراز و فرودهای متعدد در طول تاریخ اظهار کرد: واقعیت این است که وقتی تاریخ را بررسی می کنیم می بینیم که خداوند فرصت های یکسانی در اختیار اقوام و جوامع قرار نداده است و ما شاهد یک حرکت پر فراز و نشیب برای جوامع مختلف در طول تاریخ هستیم.

وی افزود: برخی از این دوره ها تاثیر شگرفی در سرنوشت یک امت و امت های بعدی از آن داشته است، چه بسا مردم امتی که توانسته اند از یک فرصت به خوبی استفاده کنند و هم خود از برکات آن بهره مند شده اند و هم نسل‌های پس از آنها و چه بسا امت‌های که نتوانسته‌اند از فرصت های الهی به خوبی بهره مند شوند و چه تبعات زیان باری را برای خود و نسل‌های پس از خود به جا گذاشته اند.

مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در ادامه با اشاره به برخی از این مقاطع خاص تاریخی در زمان انبیا الهی، به عظمت حکومت اسلامی در زمان پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) اشاره کرد و تصریح کرد: در زمان پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به دلیل همراهی امت اسلامی با ایشان خداوند متعال فرصتی را برای امت اسلامی فراهم می کند و شاهد عظمت حکومت اسلامی هستیم، حال اگر بعد از رحلت پیامبر انصار با امام علی (علیه السلام) همراهی می کردند سرنوشت تاریخ دگرگون نمی شد؟ به نظر من ما همچنان تاوان عدم همراهی امت اسلامی با رهبرشان را در ۱۴۰۰ سال قبل می دهیم.

طیب‌نیا در ادامه به برخی دیگر از فرصت‌های الهی برای امت اسلامی در زمان ائمه اشاره کرد و بیان داشت: رویدادهای همچون ماجرای صفین، جنگ نهروان، ماجرای کوفه و عدم همراهی مردم کوفه با مسلم، عدم همراهی امت با قیام حسین (علیه السلام)، اتفاقات دوران امام صادق (علیه السلام) و … تنها نمونه‌های از فرصت سوزی امت اسلامی است.

وی افزود: در طول تاریخ فرصت های محدودی برای امت اسلامی به منظور ایجاد یک حکومت اسلامی مورد تایید خدا و اهل البیت (علیهم السلام) فراهم شده است.

استاد دانشگاه اصفهان در ادامه بیان داشت: به نظر می رسد فرصتی که امروز برای ما فراهم شده است در طول تاریخ اگر نگوییم بی نظیر، حتما کم نظیر است، یک فرصت خیلی خاص و فوق العلاده در عین حال یک تهدید بزرگ. امروز امکاناتی که  برای ما فراهم شده است تا با بهره گیری از آنها در جهت نشر فرهنگ تشیع و اهل البیت (علیهم السلام) بهره بگیریم، شاید در هیچ دوره تاریخی فراهم نشده است و از طرفی دیگر نیز ما شاهد انسجام، اتحاد و حضور حداکثری دشمنان اسلام و تشیع در این میدان هستیم که هدف آنها نابودی کامل و نه تقلیل قدرت شیعه است.

وی افزود: ما در حکومتی زیست می‌کنیم که مدعی است به نام دین تشکیل شده و حکومتی است که نائب امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و یک مجتهد جامع شرایط در صدر این حکومت قرار گرفته است و این فرصت طلایی است که به لطف خداوند برای ما فراهم شده است و همین موضوع وظایف و مسئولیت های ما را چند برابر چندان می کند.

طیب‌نیا در ادامه با اشاره به موضوع داعش و شبکه‌های اجتماعی بیان داشت: داعش هر چند یک تهدید بود اما بستری را فراهم کرد تا دنیا تشنه شنیدن معارف الهی از زبان یک مبلغ تشیع شود و یا شبکه های اجتماعی و ماهواره ها یک فرصت بی نظیر برای گسترش و نشر معارف الهی است.

وی تصریح کرد: به نظر من امروز در شرایطی مشابه شرایط بعد از فتح مکه در زمان پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و غزوه حنین هستیم، از یک طرف مسلمانان با اتحاد خود توانسته اند مکه را فتح کنند و در حال تقویت نیروهای دفاعی و ابزارهای تبلیغی هستند و از طرف دیگر کفار به این نتیجه رسیده اند که یا باید مسلمانان را نابود کنند و یا نابود شوند و برای همین با تمام اموال و دارایی ها و خانواده خود به کارزار حنین آمده اند.

مدیرعامل بنیاد آلاء در ادامه با طرح این پرسش که در این شرایط وظایف ما چیست، اظهار کرد: امروز ما در شرایطی نیستیم که منتظر دستور از بالا باشیم امروز همه ما باید علاوه بر وظایف فردی (حفظ خانواده و تربیت فرزندان) در هر سطح و مسئولیتی که قرار داریم، جایگاه خود را در این کارزار حق و باطل پیدا کنیم و با تلاش و مجاهد حداکثری فعالیت کنیم.

وی افزود: ما همواره باید این نکته را در نظر بگیریم که این سنت الهی است که این فرصت طلایی را فراهم کرده و قطعا این فرصت طولانی مدت نخواهد بود.

 

طیب‌نیا در ادامه به مسئولیت بنیاد در عرصه تحولات فعلی اشاره کرد و بیان داشت: ما امروز در بنیاد نیازمند یک جهش اساسی و تعالی درون زا هستیم، کارهای خوبی طی این سال ها در بنیاد صورت گرفته است اما نسبت به تحولات اطرافمان عقب بوده و نیازمند یک تلاش مضاعف هستیم.

مدیرعامل بنیاد آلاء تصریح کرد: تلاش برای خود کفایی و گسترش منابع مالی و خروج از وضعیت تک منبعی، برنامه ریزی برای رشد تک تک نیروهای انسانی حاظر در بنیاد و ایجاد افق و آینده ده ساله برای هر نیرو در بنیاد با توجه به عرصه‌های فعالیتی وسیع بنیاد از دیگرمباحثی است که باید مد نظر قرار بگیرد.

وی در پایان بیان داشت: یکی دیگر از چیزهای که باعث می شود ما رشد و تعالی و تلاش خود را مضاعف کنیم و بهره وری ما بالا برود این است که امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را ناظر بر اعمال خود بدانیم و تلاش کنیم پاسخ گو به ایشان باشیم.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir