آخرين بروزرساني ۱۹ دی ۹۷

کسب مجوز آموزش‌های اولیه مهارتی فنی طب حمایتی تسکینی توسط مکسا

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء، نخستین جلسه شورای مدیران بنیاد آلاء در سال جدید با حضور معاونان و مدیران ارشد بنیاد و مدیران مراکز تابعه به‌منظور بررسی اهداف و برنامه‌های بنیاد و مراکز تابعه در سال جدید، تشریح ابعاد تعالی درون‌زا، بیان دغدغه‌ها و دیدگاه‌های مدیران مراکز تابعه در طی ۶ ساعت برگزار شد.

داوود نیکی؛ مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده در سال ۹۶ بیان داشت: مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء در تهران به‌صورت جدی از سال ۱۳۹۲ آغاز به کارکرده است و با راه‌اندازی بخش بیمارستان فیروزگر و پس‌ازآن نیز بخش مراقبت در منزل این مرکز نیز در نیمه ماه مبارک رمضان ۱۳۹۵ آغاز به کارکرد.

نیکی به حساسیت‌های وزارت بهداشت در راه‌اندازی بخش مراقبت در منزل اشاره کرد و بیان داشت: امروز این مرکز با ارائه بیش از ۳۶۰۰ بار مراجعه به منزل برای ارائه خدمات مراقبت در منزل به بیش از ۱۱۰۰ بیمار مبتلابه سرطان و همچنین پیگیری‌های صورت گرفته توانسته است به جایگاه و ارتباطات مناسبی با وزارت بهداشت دست پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشخص شدن وضعیت پروژه وزیری اشاره کرد و تصریح کرد: کسب مجوزهای لازم برای احداث مرکز کنترل سرطان با رویکرد طب حمایتی تسکینی در موقوفه نجم‌آبادی یکی دیگر اقدامات این مرکز است که با توجه به توافقات صورت گرفته تفاهم‌نامه عملیاتی کردن پروژه بین وزارت بهداشت، سازمان اوقاف، بنیاد آلاء، واقف و کارپرداز طرف قرارداد امضاء شد.

مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء افزود: با توجه به نو و جدید بودن این فعالیت در حوزه وزارت بهداشت لازم است مجوز کمیسیون ماده ۲۰ برای احداث این مرکز دریافت شود که با توجه به مذاکرات صورت گرفته، معاونت درمان وزارت بهداشت همکاری و مساعد لازم را برای پیگیری صدور این مجوز دارد.

وی در ادامه به کسب مجوز مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت خبر داد و بیان داشت: همچنین با اقدامات و پیگیری‌های صورت گرفته این مرکز موفق به دریافت مجوز اولیه آموزش‌های مهارتی فنی مرکز طب حمایتی و تسکینی هم‌تراز با مجموعه‌های دانشگاهی از معاونت آموزش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم | ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir