آخرين بروزرساني

طنین ندای “الهی العفو” در لیالی قدر / میزبانی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) از ده‌ها هزار زائر

به گزارش روابط عمومی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام)، در این آیین معنوی مردم روزه دار با برسرگذاشتن قرآن و زمزمه دعاهای جوشن کبیر، زیارت عاشورا و قرائت قرآن به درگاه خدا راز و نیاز کردند و صدای «الهی العفو» هزاران زائر عاشق و دلباخته اهل‌بیت (علیهم السلام) در صحن و سرای این بارگاه نورانی پیچید.

مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مصادف با ضربت خوردن امیرالمومنین حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام) با حضور هزاران نفر از مردم شب زنده‎دار و خداجو در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان برگزار شد.

مراسم با شکوه احیای شب نوزدهم در حرم مطهر دختر بزرگوار حضرت امام موسی بن جعفر (علیهماالسلام) از ساعت ۲۳ با زمزمه دعای جوشن کبیر توسط ذاکران اهل بیت (علیهم السلام)؛ آقایان میثم جهدی، مهرداد امانی و مهدی هادی آغاز شد.

در ادامه مراسم احیاء شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی میرخلف زاده به ایراد ﺳﺨﻨﺮاﻧﯽ پرداخت و دعای قرآن به سر گرفتن را خواند و خیل عظیم احیاکنندگان این بارگاه نورانی با واسطه قرار دادن قرآن کریم و چهارده اختر تابناک در پیشگاه خداوند، از آن قادر بی همتا خواستند تا گناهان را بخشیده و توفیق بندگی را به آن ها ارزانی دارد.

همچنین آیین احیای شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر دختر موسی بن جعفر (علیهم السلام)در حالیکه تمامی صحن‌ها، مملو از جمعیت شب‌زنده‌دار و سوگوار بود، از ساعت ۲۳ شروع شد و در ادامه عموم زائران همنوا با محمدحسین عزیزپور، رسول میرباقری و سید احمد میرلوحی دعای پرفیض جوشن کبیر را زمزمه کردند.

در ادامه این مراسم سید احمد میرلوحی و مجتبی ایروانی در رثای شهادت امیر مؤمنان و اولین ستاره فروزان آسمان امامت و ولایت مرثیه سرایی کرده و زائران و مجاوران افزون بر راز و نیاز با معبود، عشق و ارادت خویش را به امیر المومنین علی (علیه السلام)) به نمایش گذاشتند.

پس از قرائت ادعیه و مرثیه سرایی، حاج محمدرضا دیانی علاوه بر سخنرانی، مراسم احیاء و قرآن سر را اجرا کرد و احیاکنندگان همچون نگینی در حرم مطهر خواهر بزرگوار امام رضا (علیه السلام) با نداهای الغوث الغوث و الهی العفو، الهی العفو، صحنه های با شکوه معنوی و به یادماندنی از عشق مخلوق به خالق را به نمایش گذاشتند.

مراسم احیای سومین شب قدر در حرم مطهر نیز همزمان با ﺷﺐ ۲۳ ماه رمضان، مجید فاتحی، نعمت الله بهمنی و حامد عطریان از ﻣﺪاحان اهل ﺑﯿﺖ (علیهم السلام) ﺿﻤﻦ ﻗﺮاﺋﺖ دﻋﺎی ﺟﻮﺷﻦ ﻛﺒﯿﺮ ﺑﻪ ﻣﺮﺛﯿﻪ ﺳﺮاﻳﻲ پرداختند و زائران و مجاوران عارفانه به درگاه رب الکریم استغاثه کرده و در حرم مطهر دختر بزرگوار حضرت موسی بن جعفر (علیهم السلام) برای تعجیل در فرج امام غائب دعا کردند.

پس از قرائت ادعیه و مرثیه سرایی، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم کشکولی علاوه بر سخنرانی، مراسم احیاء و قرآن سر گرفتن را اجرا کرد و احیاکنندگان حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در سومین شب قدر با واسطه قرار دادن قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در این بارگاه نورانی به درگاه الهی توبه و انابه کردند.

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir