آخرين بروزرساني

فعالیت‌های بنیاد آلاء در حوزه تولید دانش امر خیر قابل تقدیر است

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء اکبر نعمتی؛ سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با حضور در بنیاد خیریه راهبری آلاء از نزدیک با فعالیت این بنیاد در شعبه تهران آشنا شد.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در این دیدار با اشاره به این که امروز در حوزه امر خیر ما شاهد فعالیت‌های ارزنده و خوبی هستیم، اظهار داشت: ورود بنیاد آلاء به حوزه پژوهش و تولید دانش در زمینه امر خیر بسیار ارزنده و قابل تقدیر است.

نعمتی افزود: یکی از مشکلات اصلی در حوزه امور خیر مداخله قدرت و یا حاکمیت در امور خیر و سازمان‌های مردم نهاد است و هر جا ما شاهد مداخله قدرت در امور خیریه هستیم با چالش‌های متعددی در این حوزه مواجه شده ایم.

وی تصریح کرد: امروزه آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد به یکی از اصلی ترین معضلات کلان شهرها تبدیل شده است و علی‌رغم صرف هزینه‌های کلان در این حوزه همچنان با چالش‌های جدی در این زمینه مواجه هستیم.

سرپرست سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار کرد: شهرداری تهران طی سالهای گذشته در زمینه ایجاد زیرساخت هایی برای نگهداری و درمان متکدیان اقدامات خوبی انجام داده اما از ظرفیت آن به خوبی استفاده نشده است و در این زمینه در تلاش هستیم با همکاری و هفکری با سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها گام‌های بلندی در این حوزه برداریم.

همچنین حجت الاسلام علی ملانوری؛ قائم مقام مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در این بازدید ضمن ارائه گزارشی مبسوط از فعالیت‌های بنیاد آلاء و مراکز تابعه، اظهار داشت: بنیاد خیریه راهبری آلاء با تخصیص بخشی از توان و ظرفیت خود به حوزه پژوهش و تولید دانش می‌کوشد خلا های موجود در این حوزه را با همفکری و بهره‌مندی از ظریفت مراکز علمی و تحقیقاتی پر کند.

ملانوری با اشاره به برنامه ریزی بنیاد آلاء برای برگزاری دومین همایش ملی خیرماندگار در دی ماه سال جاری تصریح کرد: نخستین همایش ملی خیرماندگار که به صورت دو سالانه برگزار می شود در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ با حضور جمع کثیری از علاقمندان، پژوهشگران، کنشگران و فعالان حوزه امر خیر سراسر کشور برگزار شد.

وی از آمادگی بنیاد آلاء به منظور ارائه خدمات مشاوره‌ای و تسهیل گری برای همراهی و همکاری فعلان امور خیر کشور با سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران به منظور رفع معظلات اجتماعی کلان شهر تهران خبر داد.

داوود نیکی؛ مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء نیز در این نشست ضمن معرفی مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء اظهار داشت: این مرکز به عنوان یکی از مراکز خیریه علمی ارائه دهنده خدمات حمایتی تسکینی در کشور در حال فعالیت است.

نیکی افزود: پذیرش و ارائه خدمت به بیش از ۱۵ هزار بیمار مبتلا به سرطان در اصفهان و تهران از سال ۱۳۸۶ تا کنون تنها بخش کوچکی از خدمات این مرکز است.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir