آخرين بروزرساني

با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران؛ نماز عید قربان در حرم مطهر حضرت زینب (علیهما السلام) اقامه شد

به گزارش روابط عمومی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام)، آیین عبادی نماز عید سعید قربان با حضور مردم مؤمن اصفهان، همزمان با حضور اقشار مختلف مردم سراسر ایران اسلامی، در ده‌ها نقطه از استان اصفهان از جمله حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) به امامت حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری اقامه شد.

آیین عبادی نماز عید سعید قربان با حضور مردم مؤمن اصفهان، همزمان با حضور اقشار مختلف مردم سراسر ایران اسلامی، در ده‌ها نقطه از استان اصفهان از جمله حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) به امامت حجت‌الاسلام محمدرضا طاهری اقامه شد.

 

در این مراسم که با حضور خیل عظیم زائران و مجاوران بارگاه نورانی حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) برگزار شد، ارادتمندان ساحت قدسی اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، زیباترین جلوه‌های بندگی و عبودیت را در صفوف به هم فشرده نماز عید قربان خلق کردند.

حجت الاسلام محمدرضا طاهری، در خطبه‌های نماز عید سعید قربان اظهار داشت: عید واقعی زمانی است که انسان حقیقتاً شاد باشد؛ در اسلام دو عید داریم که هر دو پس از یک دوره عبودیت است یکی عید فطر که پس از ماه رمضان و دیگری عید قربان است.

وی افزود: حاجیان در عید قربان خود را تخلیه می‌کنند که این تخلیه خالی کردن خود با دو چیز است یکی رمی جمره یعنی کنار گذاشتن دشمن و دیگری کنار گذاشتن دنیا که با ذبح گوسفند انجام می‌شود و به این ترتیب تمام نفسانیات و گرایش‌های نفسانی که مانع قرب الهی می‌شود، را قربانی می‌کنند.

حجت الاسلام طاهری در ادامه ضمن توصیه به رعایت تقوا، پرهیزکاری و پاکدامنی در همه شرایط زندگی تصریح کرد: قربانی کردن باید زمینه تقوا را در انسان ایجاد کند که این مهم در راستای زیر پا نهادن هوای نفس و نداشتن حب به دنیا و مقامات دنیوی حاصل می شود.

همچنین در ابتدای این مراسم نجوای دعای پرفیض ندبه توسط کربلایی مجتبی ایروانی در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) طنین انداز شد.

عید قربان روز دهم ماه قمری ذی الحجه، مصادف با عید قربان از گرامی‌ترین عیدهای مسلمانان است که به یاد ابراهیم و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود و حاجیان در این روز به شکرانه به پایان رساندن مناسک حج، حیوانی را ذبح می‌کنند و گوشت آنرا بین همسایگان و مستمندان تقسیم می‌کنند.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir