آخرين بروزرساني

حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در روز عاشورای حسینی غرق در ماتم و عزا شد

به گزارش روابط عمومی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام)، در این اجتماع عظیم که با حضور عزاداران و هیئات مذهبی شهر اصفهان برگزار شد، مداحان و ذاکران اهل‌بیت (علیهم السلام) به نوحه‌خوانی و سینه‌زنی پرداختند و اشک ماتم و عزا را بر دیدگان عزاداران حضرت اباعبدالله‌الحسین (علیه السلام) جاری کردند.

حرم مطهر دختر بزرگوار موسی بن جعفر (علیهماالسلام) در این روز شاهد حضور هیئات‌ عزاداری بود که در قالب دسته‌های سینه زنی و زنجیرزنی وارد این مکان مقدس شده تا در این بارگاه منور ضمن عرض تسلیت شهادت سالار شهیدان دشت کربلا به پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) و خواهر بزرگوار حضرت علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) به عزاداری بپردازند.

همچنین در این روز عزا و ماتم، نمازگزاران سوگوار در صف های منظم و به هم پیوسته در مقابل عظمت و عشق حسین بن علی (علیه السلام) به درگاه احدیت سر تعظیم فرود آوردند و نماز باشکوه ظهر عاشورا را به امامت حجت الاسلام سید احمد سجادی؛ رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان اقامه کردند.

عاشورا اساس جهان بینی تشیع و مرز میان حق و باطل است

حجت الاسلام سید احمد سجادی در این مراسم با تأکید بر اینکه همه ما باید در راه امام حسین (علیه السلام) و یاران باوفای ایشان حرکت کنیم، گفت: کسی که با حجت خداوند پیوند ببندد مثل یاران باوفای سیدالشهدا (علیه السلام) خواهد شد.

رئیس هیئت امنای آستان مقدس حضرت زینب بنت موسی بن جعفر ( علیهم السلام ) با بیان اینکه کربلا یک صحنه بزرگ آزمایش خداوند بود، اظهار کرد: در کربلا هر کس عشق به ولی خدا داشت سعادتمند شد و هرکس زرق و برق دنیا چشمانش را کور کرده بود و نمی توانست از دنیا دل بکند در مقابل حجت خدا حضرت اباعبدالله الحسن قرار گرفت و حضرت را به شهادت رساند.

همچنین در این روز، حسین حسین زاده؛ جانشین فرماندهی انتظامی استان اصفهان، حسن یاردوستی؛ فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان، محمدرسول عباسی؛ رئیس کلانتری ۲۶ اصفهان، علی شمسی؛ مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان و محمدصالح طیب نیا؛ مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در جمع عزاداران حسینی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) حضور یافتند.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir