آخرين بروزرساني

در تجمع بزرگ «رهروان زینبی»؛ حجت‌الاسلام تراشیون عوامل نقش‌آفرین در تربیت دینی فرزندان را تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام)، تجمع بزرگ «رهروان زینبی» با حضور پرشور بانوان زینبی و عزاداران حسینی در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) اصفهان برگزار شد.

در این تجمع که عصر جمعه ۳۰ شهریورماه و با شعار «لبیک یا زینب (علیها السلام)» و در راستای تبیین سیره و شخصیت حضرت زینب (علیها السلام)، تبیین فلسفه قیام عاشورا همزمان با یازدهمین روز از محرم  در این بارگاه نورانی برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون به ایراد سخن پرداخت.

حجت الاسلام تراشیون با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما ارتباط کلامی در بین زوج ها کم است، تصریح کرد: ارتباط کلامی خوب و صحیح بر سلامتى روانى خانواده تأثیر مستقیم دارد، به رشد و هویت‌یابى اعضای خانواده کمک مى‌کند، کیفیت زندگى، موفقیت و سازگارى در آن را افزایش مى‌دهد، با شکوفایى افراد خانواده همراه است، سلامت جسمى مىآورد و باعث مقابله سازنده با اضطراب و فشار روانى مىشود.

این استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: مهمترین وظیفه والدین در تربیت، ظهور فطرت دینی و نهادینه کردن شیوه عبودیت در فرزندان است.

وی اظهار کرد: دوران کودکی یکی از مراحل نقش‌آفرین در امر تربیت دینی فرزندان است. آشنایی صحیح والدین با دین، پاسخگویی درست و عمل آنان به دستورات شرعی و دینی از عوامل نقش‌آفرین در تربیت دینی فرزندان است و ازآنجا که والدین در این مرحله به‌عنوان بهترین الگو برای فرزندان هستند؛ هر نوع ناهمگونی بین رفتار و گفتار آنان نتیجه‌ منفی در پی خواهد داشت.

حجت الاسلام تراشیون خطاب به مادران تاکید کرد: بر اساس تحقیقات مختلف مشخص شده است که جنین در رحم مادر تنها یک توده در حال رشد نیست، بلکه از همان ابتدا، قابلیت تاثیرپذیری از محیط خارج رحم را دارد و در زمان خاصی قادر به برقراری ارتباط با مادر و محیط اطراف خود است.

این کارشناس مسائل خانواده در ادامه به مادران توصیه کرد که هر روز با جنین خود صحبت کنند. صحبت کردن با جنین، رشد مغزی و محبت فرزند را افزایش میدهد.

نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی حاج رسول میرباقری از دیگر برنامه  تجمع بزرگ «رهروان زینبی» بود.

در پایان این همایش میثاق‌نامه حضرت زینب کبری (علیهاالسلام) قرائت شد و پس از هر بند ندای لبیک یا زینب (علیها السلام) توسط بانوان مومن، انقلابی و زینبی در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) طنین‌انداز شد.

در حاشیه این اجتماع غرفه آشنایی با امام حسین (علیه السلام) ویژه کودکان، مشاوره و پاسخگویی به سوالات شرعی و اعتقادادی دایر شده بود.

همچنین در این اجتماع، حجت‌الاسلام رضا صادقی؛ مدیرکل اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام مهدی طاهری؛ سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان  و جمعی از مسئولین اداره اوقاف استان اصفهان حضور داشتند.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir