آخرين بروزرساني شنبه 20 اکتبر 2018

طیب‌نیا: طرح جامع حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم‌السلام) در نوع خود یک طرح کم‌نظیری است

به گزارش روابط عمومی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم‌السلام)، دکتر محمدصالح طیب‌نیا؛ مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در آئین تکریم و معارفه مدیر اجرایی و مدیر طرح توسعه حرم مطهر  حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم‌السلام) که با حضور مسئولین اجرایی منطقه ۱۴ و شهر اصفهان برگزار شد، با اشاره به  نامه ۴۵ نهج‌البلاغه گفت: کسی که معتقد به شیعه بودن است باید ۴ ویژگی ورع، اجتهاد، عفت و ستاد را داشته باشد.

وی ادامه داد: ورع داشتن به معنای عرف آن‌که از کلام امام صادق (علیه‌السلام) گرفته‌شده است یعنی پرهیز از شبهات و امور مشکوک و یا پیشگیری، به‌طور مثال اخباری به ما می‌رسد که از صحت آن اطمینان نداریم، نمی‌دانیم شنیدن یک آهنگ خاص مشکل شرعی دارد یا نه، غذایی که حلال است اما نسبت به طیب‌وطاهر بودن آن شک داریم و … این‌ها شبهاتی است که بهتر است انسان نسبت به آن ورع داشته باشد و تلاش کند از آن‌ها دوری کند.

مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء با تأکید بر اینکه دومین ویژگی یک شیعه در این نامه اجتهاد عنوان‌شده است، بیان داشت: اجتهاد به معنای پرکاری است، جامعه شیعه جامعه‌ای است پرکار است و تلاش مضاعف در آن وجود دارد، بر اساس آیه ۶۵ سوره انفال انتظار خداوند از ما مؤمنان این است که هر مؤمن به‌اندازه ۱۰ کافر راندمان کاری، پشت‌کار، تلاش داشته باشد.

وی ویژگی سوم یک شیعه از نگاه امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) را عفت عنوان کرد و خاطرنشان کرد: عفت یعنی پسنده کردن به کم که این موضوع در تمامی ابعاد اخلاقی و انسانی است، مؤمن باید در کلام، چشم و تمامی مباحث روزانه است.

محمدصالح طیب‌نیا در پایان تصریح کرد: ویژگی چهارم ستاد است به این معنا که کار بسیار عالی و بدون عیب و یا به عبارتی کیفیت بالا است، از نگاه کلان آفت پرکاری پایین آمدن کیفیت است که این موضوع از نگاه حضرت رد شده و حضرت می‌فرمایند مؤمن درحالی‌که پرکار است باید به فکر کارهای باکیفیت نیز باشد.

طیب‌نیا بابیان اینکه طرح جامع حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم‌السلام) اصفهان در نوع خود یک طرح کم‌نظیری است، خاطرنشان کرد: حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم‌السلام) از صدها سال قبل ملجأ و پناهگاه مردم این منطقه بوده است به‌خصوص با عنایتی که مرحوم شیخ عباس قمی به این بارگاه نورانی پیدا کرد و سپس علمای اصفهان با سفارش ایشان به تکریم این امامزاده واجب‌التعظیم پرداختند.

در ادامه این آئین حجت‌الاسلام مهدی طاهری؛ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان اصفهان با اشاره به آیه « قُلْ لَا أَسْأَلُکُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّهَ فِی الْقُرْبَی» تصریح کرد: فلسفه وجوی تکریم و بزرگداشت امامزادگان، ترویج فرهنگ قرآن و اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است.

در پایان این آیین از زحمات بهزاد صبری و مهرداد کیهانفر قدردانی و به‌جای ایشان حجت‌الاسلام محسن صادق‌زاده به سمت مدیر اجرایی و سید علیرضا بخشی به سمت مدیر طرح توسعه حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم‌السلام) اصفهان منصوب شدند.

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2018/10/20 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir