آخرين بروزرساني

گسیل وقف و امور خیریه به سمت جریان های علمی

حجت الاسلام سید مهدی خاموشی؛ ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه مهمان دومین «همایش ملی خیر ماندگار» بودند که در دومین رو این همایش به بیان نظرات خود پرداختند.حجت‌الاسلام خاموشی با بیان ریشه انسانی امور خیر در جوامع انسانی و ریشه های وحیانی این بحث در ادیان الهی به بیان استنادات روایی و قرآنی در این خصوص پرداخته و در نهایت سرمایه را امانتی در نزد سرمایه دار عنوان نمودند که در معارف دینی ما راهکار ماندگاری سرمایه «فرهنگ وقف» دانسته شده است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در ادامه به مبحث وقف علمی اشاره نمودند که مدتی است در سازمان اوقاف مطرح شده و در چند جریان عمده از جمله جریان علمی قطع نخاع به منظور درمان بیماران قطع نخاع و همچنین جریان طراحی و ساخت موتورهای برقی به منظور کاهش مبتلایان به سرطان های ریه و غیره مورد حمایت این سازمان قرار گرفته اند.
ایشان با تاکید بر نگاه قرآنی به مبحث قرض الحسنه علت استعاره الهی «یقْرِضُ اللَّهَ» را وجه توانمندسازی دانست که حاصل عمل قرض الحسنه هست. ایشان در ادامه مدعی شدند اگر بر اساس این نگاه اولویت را به توانمند سازی بدهیم، جنبه علمی امور خیریه، برکات فراوانی برای جامعه ایجاد خواهد نمود.
حجت‌الاسلام خاموشی در پایان تاکید نمودند زمان آن رسیده است تا وقف و امور خیریه به سمت جریان های علمی گسیل یابد.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir