آخرين بروزرساني

طیب‌نیا: تولید دانش مساله مهم امر خیر

دکتر محمدصالح طیب‌نیا؛ مدیر عامل بنیاد خیریه آلاء و رئیس دومین همایش خیر ماندگار در جمع حاضرین در دومین همایش ملی خیر ماندگار در سالن همایش های بین المللی رازی عنوان کردند که شرایط امر خیر در جامعه امروز ما یک شرایط ویژه است، ما اگر بتوانیم در چنین شرایطی تصمیمات درستی گرفته و اقدامات مناسبی انجام دهیم، اینها می تواند برگ زرینی برای فعالیت های آینده باشد اما اگر در چنین شرایطی عملکرد مناسبی نداشته باشیم، عواقب جبران ناپذیری برای ما به وجود خواهد آمد. ما امروز در شرایطی هستیم که اگر نتوانیم همه مردم را برای حفظ کشور حول یک محور گردهم آوریم، جامعه آسیب خواهد دید.

ایشان ادامه دادند که نخ تسبیحی که می تواند تمامی آحاد جامعه را فارغ از مسائل قومی، سیاسی، جنسیت و… در کنار هم قرار دهد، مسئله امر خیر و نیکوکاری است. راه برون رفت از مشکلات امروز و مقابله با نا امیدی، احیای امر خیر و نیکوکارانه است. مدیر عامل بنیاد خیریه آلاء افزودند که مسئله مهم و اساسی امر خیر در جامعه امروز تولید دانش است. اکثریت تصور می کنند که امر خیر یعنی کمک صرفا مادی به نیازمندان و کسی که در تولید دانش نیکوکاری تلاش می کند، خیر نامیده نمی شود. در شرایط کنونی ابتدا باید نگاه خود را به امر خیر تغییر دهیم. ایشان ادامه دادند که شعار ما در بنیاد آلاء ” هر ایرانی یک خیر” است. ما معتقدیم همه افراد جامعه ایران با کنار گذاشتن توجه صرف به نفع فردی، می توانند عامل امر خیر باشند.
دکتر طیب نیا چنین ادامه دادند که به واقع اولویت امر خیر در جامعه امروز چیست؟ آیا همچنان باید در حوزه های گذشته خیریه را گسترش داد یا باید به فعالیت در حوزه های جدید هم فکر کرد؟ بنیاد خیریه آلاء برای پاسخگویی به این دغدغه پیش قدم شده است و در زمینه تولید دانش امر خیر قدم برداشته است.
رئیس دومین همایش ملی خیر ماندگار بیان کردند که ما باید به فکر طراحی الگوهای مدیریتی بهینه باشیم، باید به دنبال تربیت نیروهای متخصص برای نهاد خیریه باشیم. ایشان در حسن ختام سخنان خود عنوان کردند که من اعتقاد دارم که اگر نهاد دولت، خیریه و دانشگاه دست به دست هم دهند می توان تهدید های پیش رو را به فرصت های عالی برای پیشبرد اهداف تبدیل کرد.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir