آخرين بروزرساني سه شنبه ۰۲ بهمن ۹۷

حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در شب شهادت حضرت فاطمه (علیهاالسلام) به سوگ نشست

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء، زائران و مجاوران در این شب به این بارگاه نورانی آمده بودند تا شهادت جانسوز بانوی بزرگ اسلام را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) تسلیت عرض کنند و با یادآوری سیره و سبک زندگی حضرت زهرا(علیهاالسلام) نام ایشان و عظمت شخصیتشان را بیش از پیش جاودان نگه دارند.در این مراسم، حاج مجید ربانی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی در عزای حضرت صدیقه اطهر (علیهاالسلام) پرداخت.
همچنین حجت الاسلام سید رسول نریمانی در مراسم شام شهادت حضرت زهرا (علیهاالسلام) به القاب و خصوصیات این بانوی بزرگوار اشاره کرد و گفت: امام صادق(علیه السلام) می‌فرمایند«حضرت فاطمه(علیهاالسلام) در پیشگاه خداوند ۹ اسم مخصوص به نام‌های فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، زاضیه، مرضیه، محدثه و زهرا(علیهاالسلام) دارند».
وی با اشاره به اینکه پیامبر(صلوات الله علیه) هنگام تولد به امر خدا نام فاطمه(علیهاالسلام) را برای دختر گرامی‌شان انتخاب کردند، عنوان کرد: رسول خدا(صلوات الله علیه) فرمودند: فاطمه به معنی قطع شده و بریده است و به راستی این بانوی بزرگ، دوستداران واقعی خود را از آتش جهنم نجات خواهد داد.
این کارشناس دینی معنی صدیقه را راستگو بیان کرد و افزود: به حضرت زهرا(علیهاالسلام) صدیقه می‌گویند چرا که این بانوی بزرگوار هیچ گاه در زندگی دروغ نگفتند.
وی راضیه را یکی دیگر از نام های مبارک حضرت فاطمه(علیهاالسلام) بیان کرد و گفت: زندگی این بانوی بزرگوار با غم و اندوه و تلاش و سختی همراه بود اما هرگز لب به سخن و شکایت باز نکردند و همیشه خدای بزرگ را شکر می‌کردند.
حجت الاسلام نریمانی در ادامه عنوان کرد: زندگی گهربار این بانوی بزرگ اسلام بعد از ارتحال پدر بزگوارش پیامبر اسلام(صلوات الله علیه) بسیار غم انگیز و کوتاه بود. حضرت زهرا(علیهاالسلام) تا آخرین لحظات زندگی پربارشان از امامت و ولایت دفاع کردند و در همین راه نیز به شهادت رسیدند.
وی یکی دیگر از صفات حضرت زهرا(علیهاالسلام) را طاهره یعنی پاک و پاکیزه دانست و گفت: در جامعه امروز خیلی از کارها و ابزارها همچون فضای مجازی و شبکه‌های غیر اخلاقی می‌تواند زندگی و روح و روان ما را آلوده کنند. اگر کسی فکرش آلوده شد رفتارش نیز تغییر پیدا می‌کند و این تغییرات خطرناک متاسفانه موجب می‌شود تا فرد دنیا و آخرت خود را از دست دهد.
این کارشناس دینی بیان کرد: زنان و دختران ما باید زندگی و سیره حضرت صدیقه طاهره(علیهاالسلام) را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند چرا که هر بعد از زندگی آن حضرت، تجلی انوار جمال و جلال الهی است.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir