آخرين بروزرساني

حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در شب شهادت حضرت فاطمه (علیهاالسلام) به سوگ نشست

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء، زائران و مجاوران در این شب به این بارگاه نورانی آمده بودند تا شهادت جانسوز بانوی بزرگ اسلام را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) تسلیت عرض کنند و با یادآوری سیره و سبک زندگی حضرت زهرا(علیهاالسلام) نام ایشان و عظمت شخصیتشان را بیش از پیش جاودان نگه دارند.در این مراسم، حاج مجید ربانی به مرثیه سرایی و نوحه خوانی در عزای حضرت صدیقه اطهر (علیهاالسلام) پرداخت.
همچنین حجت الاسلام سید رسول نریمانی در مراسم شام شهادت حضرت زهرا (علیهاالسلام) به القاب و خصوصیات این بانوی بزرگوار اشاره کرد و گفت: امام صادق(علیه السلام) می‌فرمایند«حضرت فاطمه(علیهاالسلام) در پیشگاه خداوند ۹ اسم مخصوص به نام‌های فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، زاضیه، مرضیه، محدثه و زهرا(علیهاالسلام) دارند».
وی با اشاره به اینکه پیامبر(صلوات الله علیه) هنگام تولد به امر خدا نام فاطمه(علیهاالسلام) را برای دختر گرامی‌شان انتخاب کردند، عنوان کرد: رسول خدا(صلوات الله علیه) فرمودند: فاطمه به معنی قطع شده و بریده است و به راستی این بانوی بزرگ، دوستداران واقعی خود را از آتش جهنم نجات خواهد داد.
این کارشناس دینی معنی صدیقه را راستگو بیان کرد و افزود: به حضرت زهرا(علیهاالسلام) صدیقه می‌گویند چرا که این بانوی بزرگوار هیچ گاه در زندگی دروغ نگفتند.
وی راضیه را یکی دیگر از نام های مبارک حضرت فاطمه(علیهاالسلام) بیان کرد و گفت: زندگی این بانوی بزرگوار با غم و اندوه و تلاش و سختی همراه بود اما هرگز لب به سخن و شکایت باز نکردند و همیشه خدای بزرگ را شکر می‌کردند.
حجت الاسلام نریمانی در ادامه عنوان کرد: زندگی گهربار این بانوی بزرگ اسلام بعد از ارتحال پدر بزگوارش پیامبر اسلام(صلوات الله علیه) بسیار غم انگیز و کوتاه بود. حضرت زهرا(علیهاالسلام) تا آخرین لحظات زندگی پربارشان از امامت و ولایت دفاع کردند و در همین راه نیز به شهادت رسیدند.
وی یکی دیگر از صفات حضرت زهرا(علیهاالسلام) را طاهره یعنی پاک و پاکیزه دانست و گفت: در جامعه امروز خیلی از کارها و ابزارها همچون فضای مجازی و شبکه‌های غیر اخلاقی می‌تواند زندگی و روح و روان ما را آلوده کنند. اگر کسی فکرش آلوده شد رفتارش نیز تغییر پیدا می‌کند و این تغییرات خطرناک متاسفانه موجب می‌شود تا فرد دنیا و آخرت خود را از دست دهد.
این کارشناس دینی بیان کرد: زنان و دختران ما باید زندگی و سیره حضرت صدیقه طاهره(علیهاالسلام) را الگو و سرمشق زندگی خود قرار دهند چرا که هر بعد از زندگی آن حضرت، تجلی انوار جمال و جلال الهی است.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

عبارت امنیتی *

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir