آخرين بروزرساني سه شنبه ۰۲ بهمن ۹۷

آیین تقدیر از داوطلبان دومین همایش ملی خیرماندگار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء، آیین تقدیر از داوطلبان دومین همایش ملی خیرماندگار با حضور علی ملانوری؛ قائم مقام مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در حوزه خیرماندگار برگزار شد.

علی ملانوری در این آیین گفت: کار خیر و امور خیریه بیش از این‌که مبتنی بر بخشیدن و انفاق مال باشد متوقف در این است که انسان خود را در اختیار کار خیر قرار دهد و خود او هم پای‌کار خیر باشد.

وی با اشاره به این‌که نباید امر خیر را صرفاً به حوزه بخشیدن مال محدود کنیم، اظهار داشت: امروز باور عمومی بر این است که افرادی که دارای تمکن مالی خوبی هستند تنها می‌توانند در حوزه خیر وارد شوند و کمتر شاهد تعمیم این مطلب به فعالیت‌های خیر خورد هستیم اما مشکل اصلی در این حوزه نگاه صرف مادی به فعالیت‌های خیر است.

وی بابیان این‌که غالباً بخشیدن بخشی از سرمایه انسان کاری سخت نخواهد بود، بیان داشت: کار خیر حقیقی این است که انسان خود در مسیر کار خیر قرار بگیرد، عاشقانه در این مسیر گام بردارد و دل‌وجان و نفس خود را داوطلبانه و بی ادعا در مسیر فعل خیر قرار دهد.

قائم‌مقام مدیرعامل بنیاد آلاء در حوزه خیر ماندگار در ادامه تصریح کرد: علاوه بر تنوع کارهای خیر موضوع مهم‌تر درس‌آموزی انسانیت و رشد فکری و عاطفی خواهد بود که برای انسان نیکوکار و داوطلب محقق می‌شود، چراکه انسان داوطلب بیش از دیگران رشد کرده و از قفس‌های منیّت، غرور، خودخواهی و … رهایی می‌یابد.

وی رشد هم‌ زمان مادی و معنوی جامعه امروزی را در گرو مشارکت‌های داوطلبانه دانست و بیان داشت: این‌که انسان‌ها حاضر شوند منافع فردی خود را کنار گذاشته و برای رشد و تعالی و منافع جمعی و جامعه قدم بردارند یعنی آغاز رشد و تعالی انسان و جامعه چه ازنظر مادی و چه ازنظر معنوی است.

ملانوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود به تفاوت برخی از فعالیت‌های داوطلبانه با فعالیت داوطلبانه در حوزه خیر ماندگار اشاره کرد و بیان داشت: غالباً انسان‌ها به دنبال به ثمر نشستن زودهنگام فعالیت‌های خود هستند و این موضوع در حوزه فعالیت‌ها داوطلبانه نیز صدق می‌کند همانند کمک به یک فقیر و یا کمک به فرد بیمار.

وی افزود: اما وقتی فردی در جهت تولید دانش و علم قدم بر می‌دارد مسیری را انتخاب کرده است که نتایج زودهنگام به دنبال ندارد و ممکن است در چندین سال آینده به نتیجه برسد، جنس فعالیت‌های که در حوزه خیر ماندگار بنیاد آلاء نیز انجام می‌شود از همین دست است و نتایج آنی و ملموس سریع به همراه ندارد.

قائم‌مقام مدیرعامل بنیاد آلاء تصریح کرد: فعالیت داوطلبانه‌ای که شما در آن قدم گذاشته‌اید از آن دست فعالیت‌ها است که ممکن است ثمره و نتایج آن در چندین سال آینده برای جامعه مشخص شود، لذا انتخاب و حضور در این جنس فعالیت‌ها به‌ویژه اگر داوطلبانه باشد هم نیازمند هوشمندی است و هم بسیار سخت.

در ادامه این نشست داوطلبان دومین همایش ملی خیرماندگار به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود در خصوص این همایش پرداختند.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir