آخرين بروزرساني سه شنبه ۰۹ بهمن ۹۷

اکران مستند «زلزله کرمانشاه من را هم تکان داد» در ویژه برنامه یک چایی یک تجربه

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، مستند «زلزله کرمانشاه من را هم تکان داد» با حضور امید صراف؛ نویسنده و کارگردان اثر و جمعی از خیرین و نیکوکاران در رویداد یک چایی یک تجربه بنیاد آلاء اکران شد.

مستند «زلزله کرمانشاه من را هم تکان داد» در ۳۵ دقیقه حکایت از لحظات کاملا واقعی از جریانات و روال زندگی مردم قبل و بعد از زلزله داشت. به طوری که مستند از روز قبل از زلزله و در قاب یک عروسی محلی شروع، در ادامه با تصاویر کاملا واقعی از شب زلزله ادامه پیدا می‌کند و در نهایت گام به گام با امدادگران و چهره‌های سرشناس در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده، دغدغه‌ها و مشکلات مردم جلو می‌رود.

امید صراف؛ نویسنده و کارگردان اثر با اشاره به این نکته که فیلم اصلی حدود ۱۱۰ دقیقه است اما اثری که مجوز اکران خصوصی گرفته حدود ۳۵ دقیقه است، بیان داشت: من در ابتدا با نیت حضور کوتاه مدت به کرمانشاه رفتم اما آنچه در کرمانشاه در جریان بود من را ماندگار کرد و حدود ۶ ماه در بین مردم کرمانشاه ماندم.

وی در ادامه به حال خوب امدادگران در مناطق زلزله زده اشاره کرد و بیان داشت: خیلی از افرادی که در کرمانشاه به عنوان امدادگر حضور داشتند فارغ از دغدغه‌های روزمره خود، در منطقه حضور داشتند و کار امدادگری را انجام می‌دادند.

همچنین در این نشست حضار به بیان دیدگاه‌ها و نظارت خود در خصوص نحوه امدادرسانی در مناطق زلزله زده، حضور و اعتماد مردم به چهره‌های مطرح در بحث امدادرسانی پرداختند.

زلزله کرمانشاه شامگاه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ با قدرت ۷٫۲ ریشتر در مرز ایران و عراق در عمق ۱۱ کیلومتری زمین به وقوع پیوست که قریب به ۶۲۰ کشته، ۹۳۸۸ زخمی و ۷۰ هزار بی‌خانمان بر جای گذاشت.

شهر ازگله نزدیک‌ترین شهر به کانون زلزله با پنج کیلومتر فاصله بود. شدت زلزله به حدی بالا بود که زلزله در استان‌های شمال غرب کشور، شرق ترکیه، کویت و شمال عربستان سعودی هم احساس شد.

بسیاری از هنرمندان و چهره‌ها پس از زلزله شماره حساب‌های خود را جهت انتقال مبالغ و کمک‌های مردمی به مردم مناطق زلزله‌زده اعلام کردند و این‌گونه بود که سیل امدادگران و کمک‌های مردمی به این مناطق روانه شد.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت

کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir