آخرين بروزرساني یکشنبه 10 فوریه 2019

برگزاری یازدهمین رویداد «نوآوری‌های آموزشی چهارسوق»

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء، رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق بستری است برای اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجارب و کانونی برای شبکه‌سازی و هم‌افزایی میان معلمان، دانشجویان، مدیران، فعالان فرهنگی، مدارس، مؤسسات، اهالی رسانه و تمامی دغدغه‌مندان حوزه تعلیم و تربیت.

یازدهمین رویداد «نوآوری‌های آموزشی چهارسوق» با شعار «هم‌افزایی برای تحول در آموزش» با مشارکت بنیاد خیریه راهبری آلاء، جمعه ۲۶ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای حضور و ثبت نام در این رویداد می توانند به تارنمای www.chaharsoogh.ir مراجعه کنید.

معرفی رویداد چهارسوق

جمعی از معلمان جوان، با دغدغه کمک به رشد و به‌روزشدن نظام آموزشی، رویداد ویژه‌ای را در خرداد ۱۳۹۲ برگزار کردند. این رویداد میزبان افرادی بود که تحول در سبک آموزش، بخش مهمی از دغدغه‌های زندگی‌شان را به خود اختصاص داده بود.

اکنون و در آستانه یازدهمین دوره، رویداد چهارسوق میزبان تعداد زیادی از فعالان حوزه آموزش از دانشجویان و معلمان گرفته، تا کارآفرینان و خبرنگاران حوزه تعلیم‌و‌تربیت است.

برنامه اصلی چهارسوق در ۱۰ رویداد گذشته، ارائه‌های کوتاه از تجربه‌ها و نظریه‌های بومی آموزشی توسط فعالان حوزه آموزش بود. در مجموع ۷۶ ارائه کوتاه از سوی طیف وسیعی از فعالان حوزه آموزش از معلمان مدارس روستایی گرفته تا معمار و نویسنده و گرافیست و مدیران نظام رسمی اجرا شده است.

تلاش می‌شود آماده‌سازی ارائه‌دهندگان در فرایندی حرفه‌ای صورت گیرد تا در عین حفظ کیفیت محتوا، ارائه‌ای جذاب برای مخاطبان حاضر در رویداد و کاربران فضای مجازی اجرا شود. یازدهمین رویداد چهارسوق با کیفیتی بهتر و بخش‌هایی جدید میزبان فعالان حوزه آموزش خواهد بود.

چهارسوق با فراتر‌رفتن از قالب رویداد، در آستانه تبدیل‌شدن به یک جریان اجتماعی آموزشی تحول‌خواه است و رویداد یازدهم یکی از اجزای مهم این جریان خواهد بود.

رویداد یازدهم چهارسوق با برنامه‌هایی نظیر سخنرانی‌های ناب در حوزه تعلیم‌و‌تربیت، فعالیت‌ها و بازی‌های مشارکتی، فعالیت‌های شبکه‌ساز، میدان کاروبار و ساخت مستند از سوی دانش‌آموزان میزبان صدها نفر از فعالان آموزشی کشور خواهد بود.

«پویش آرزوها» با هدف تقویت امید و هم‌افزایی خواسته‌های فعالان تعلیم‌و‌تربیت کشور به‌عنوان یکی دیگر از اجزای چهارسوق یازدهم اجرا خواهد شد. از طرفی، شبکه اجتماعیِ مجازی چهارسوق بستری بی‌نظیر برای شبکه‌سازی، مشارکت و هم‌افزایی فعالان در مسیر تحول نظام آموزشی کشور فراهم می‌آورد.

چهارسوق به‌عنوان بستری برای شکل‌گیری شبکه فعالان تحول‌خواه تعلیم‌و‌تربیت همه معلمان، دانشجویان، مدیران، فعالان فرهنگی، مدارس، مؤسسات، اهالی رسانه و حتی دانش‌آموزان و والدین دغدغه‌مند در حوزه تعلیم‌و‌تربیت را به مشارکت در شبکه‌سازی و هم‌افزاشدن دعوت می‌کند.

یازدهمین رویداد چهارسوق با مشارکت تعداد بیشتری از مدرسه‌ها، گروه‌ها‌ و مؤسسه‌های فعال در حوزه تعلیم‌و‌تربیت نسبت به رویدادهای گذشته برگزار می‌شود و امید است با گذر زمان تنوع و گستره این مشارکت بیشتر و بیشتر شود.

یازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق، ۲۶ بهمن‌ ۱۳۹۷ در تهران، مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان علاقه‌مندان به حوزه آموزش خواهد بود.

ویدئوهای ارائه‌های گذشته چهارسوق در تارنمای www.chaharsoogh.ir به‌صورت رایگان در دسترس همگان قرار دارد. تارنمای چهارسوق امکان عضویت و ثبت رزومه حرفه‌ای برای علاقه‌مندان و فعالان حوزه آموزش را فراهم می‌کند. داوطلبان سخنرانی در چهارسوق نیز می‌توانند درخواست خود را از طریق بخش «سخنرانی در چهارسوق» روی تارنما به ثبت برسانند تا در فرایند انتخاب و آماده‌سازی برای ارائه قرار گیرند.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2019/02/10 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir