آخرين بروزرساني چهارشنبه 12 ژوئن 2019

“پدر مدرسه‌سازی ایران” یک روز پس از مراسم بزرگداشت درگذشت

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء به نقل از تسنیم، محمدرضا حافظی رئیس مجمع خیران مدرسه‌ساز کشور که مدتی در بستر بیماری بود، درگذشت.

روز گذشته وزارت آموزش‌وپرورش مراسمی برای تجلیل از این چهره ماندگار در عرصه مدرسه‌سازی برگزار کرد؛ مراسمی که بدون حضور مهمان اصلی‌اش برگزار شد.

بیماری و بستری‌شدن در بیمارستان، فرصت دیدار با  پیر مدرسه‌سازی ایران را از برگزار‌کنندگان این مراسم تجلیل دیرهنگام گرفت.

محمدرضا حافظی که ۸۹ سال سن داشت، عمر خود را در مسیر مدرسه‌سازی گذراند، او دکترای مدیریت خود را از  دانشگاه نیوپرت کالیفرنیا اخذ کرد.

حدود ۲۰ سال قبل، اولین هسته شکل‌گیری مجمع خیرین مدرسه‌ساز در مشهد مقدس آغاز شد و تعدادی از خیران در کنار هم این مجمع را ایجاد کردند که امروز بیش از ۳۰هزار عضو دارد و یک سوم مدارس کشور را ساخته است.

پسرم که گمان نادرستی درباره‌اش داشتم، مسیر زندگی‌ام را تغییر داد

آنگونه که خود او گفته بود:‌ مبنای اصلی این کارم، مرگ پسر جوانم “امیر حافظی” بود که زندگی مرا اداره می‌کرد، اما در حادثه تصادفی به همراه همسرش از دنیا رفت.

فوت پسرم باعث تنبهی در زندگی من شد، من در زمان حیات پسرم از او حمایت‌های مالی می‌کردم و تصورم این بود که  او پول‌ها  را در مسیر نادرستی هزینه می‌کند، اما بعد از فوتش دیدم در جوانی کار خیر انجام می‌داده و به نیازمندان کمک می‌کرده است. او بود که به من یاد داد عبادت به جز خدمت خلق نیست و من هیچگاه نمی‌توانم این خاطره را فراموش کنم.

بعد از فوتش منزلی را که در منطقه جردن برای زندگی این دو جوان خریده بودم، فروختم و اولین دبیرستان را در زادگاهم به نام پسرم ساختم.

محمدرضا حافظی بیش از ۱۴ مدرسه در کل کشور ساخته بود و در مجمع خیرین مدرسه‌ساز نیز کمک‌های خیران را برای ساخت مدارس در مناطق مختلف کشور ساماندهی می‌کرد.

حافظی که چندماهی بود در بیمارستان بستری به سر می‌برد، همواره به کار مقدس مدرسه‌سازی توجه داشت و در مراسم گلریزان برای کمک به مدارس آسیب دیده مناطق سیل‌زده پیامی به عنوان حمایت از این طرح صادر کرد که در سالن به نیابت از وی قرائت شد.

حافظی متولد سال ۱۳۰۹ در بروجرد است و در سن ۸۹ سالگی به خانه ابدی رهسپار شد؛ سال گذشته هم مدرسه‌ ابتدایی به نام وی در بروجرد راه‌اندازی شد.

 

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2019/06/12 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir