آخرين بروزرساني یکشنبه 19 آوریل 2020

گزارش خدمات آموزشی، رفاهی، حمایتی، تحصیلی و درمانی مرکز مددکاری کوثر در اسفندماه ۹۸ و فروردین ۹۹

خیرین و نیک‌اندیشان اصفهانی در اسفندماه ۹۸ و فروردین ۹۹ با ارائه کمک‌های مادی و غیرمادی خود به مرکز مددکاری کوثر، این مرکز را در ارائه خدمت به مددجویان در حوزه‌های آموزشی، رفاهی، حمایتی، تحصیلی و درمانی مددجویان تحت پوشش همراهی کردند.

تهیه و توزیع بیش از ۱۳۰۰ پرس غذای گرم در ضیافت‌خانه آستان مقدس حضرت زینب بنت موسی علیها السلام و مرکز کوثر، دریافت و توزیع ۱۹۰ کیلوگرم حلیم‌بادمجان، حلیم گندم و عدسی طبخ شده، دریافت و توزیع حدود ۲۰۰ کیلوگرم انواع شیرینی و دریافت و توزیع ۴۸۰۰ عدد انواع بطری آبمیوه ۱۵۰،۲۵۰، ۴۰۰ و ۸۰۰ سی‌سی جمعا به ارزش بیش از ۵۴۰ میلیون ریال ازجمله فعالیت‌های این مرکز در اسفندماه ۹۸ و فروردین ۹۹ بود که باهمت و مشارکت خیرین و نیکوکاران محقق شد.

همچنین خیرین در این مدت ۲۴ رأس دام سبک در قالب قربانی و عقیقه و ۲۳۰ قطعه مرغ قربانی جمعا به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون ریال را به این مرکز اهدا کرده که پس از ذبح، قطعه‌بندی در بین محرومین منطقه توزیع‌شده است.

همچنین باز توزیع بیش از ۳۶۰ جلد انواع کتب آموزشی، مذهبی و کنکور نیز در این مدت، توزیع ژتون ۱۴ هزار قرص نان در بین مددجویان از دیگر اقدامات مرکز مددکاری کوثر بود که در اسفندماه ۹۸ و فروردین ۹۹ انجام شد.

بر اساس این گزارش در این مرکز مددکاری کوثر با پیگیری دریافت بیش از ۲۰۰ مورد خدمات درمان، رفاهی و مشاوره‌ای از دیگر مراکز خیریه، خصوصی و دولتی شامل معرفی ۸۸ مددجو به مراکز مشاوره، معرفی ۱۲۲ مددجو به مراکز مختلف پزشکی و دندانپزشکی با تخفیف ویژه و یا رایگان و راهنمایی، معرفی ۵ مددجوی معتاد به مراکز ترک اعتیاد توانسته است گامی مهم در رفع نیازهای مددجویان خود بردارد.

در این مدت ۲۳۰ مددجو تحت پوشش این مرکز پس از راستی آزمایی به‌منظور دریافت تسهیلات و خدمات مختلف به دیگر مراکز خیریه و خدماتی معرفی‌شده‌اند، به ۳۳ خانواده تحت پوشش سرکشی شده و به ۴ خانواده مددجوی تحت پوشش وام قرض‌الحسنه ۵ میلیون تومانی اعطاشده‌ است.

برگزاری ۴ جلسه ویژه توانمندسازی مرکز، برگزاری ۸ جلسه با سایر مؤسسات و خیریه‌های اصفهان فعال در اصفهان به‌منظور هم‌افزایی فعالیت‌ها، اشتغال‌زایی برای ۱۹ مددجوی تحت پوشش، توزیع ۴۰ صندوق صدقات کوچک و بزرگ و برگزاری ۵ جلسه تعامل و همکاری با مراکز سلاله و آستان مقدس حضرت زینب (س) از دیگر فعالیت‌های مرکز مددکاری کوثر در مدت بوده است.

همچنین در این مدت مقدار قابل‌توجهی انواع دارو از طرف مردم به این مرکز اهداشده است که این اقلام جهت استفاده بیماران مبتلابه سرطان در اختیار مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء قرارگرفته است.

با توجه به شرایط خاص کشور تهیه و توزیع ماسک نیز در دستور کار این مرکز قرار گرفت که بر اساس آن مقدار قابل‌توجهی ماسک تهیه و در بین خانواده‌های نیازمند تحت پوشش توزیع شد.

مسئولان مرکز مددکاری کوثر در این مدت پرونده ۴۵ مددجوی تحت پوشش را اصلاح و به‌روزرسانی کردند و با شناسایی ۵۵ مددجوی جدید در سطح منطقه برای آن‌ها پرونده تشکیل داده و آن‌ها را در لیست ذخیره مرکز قراردادند.

لازم به ذکر است مرکز مددکاری کوثر در حال حاضر بیش از یک هزار و ۲۰۰ خانوار را تحت پوشش خود قرار داده است که از این تعداد بیش از ۱۰۰ خانواده از سادات معزز هستند.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2020/04/19 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir