آخرين بروزرساني سه‌شنبه 28 جولای 2020

مدیرکل کمیته امداد استان تهران: باید برای توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های بیماران مبتلابه سرطان برنامه‌ریزی کنیم

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران گفت: کاریابی و اعطای وام اشتغال گام مهمی در راستای توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های بیماران مبتلابه سرطان به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، سید ابوالفضل پرپنچی مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به اینکه کاریابی و اعطای وام اشتغال گام مهمی در راستای توانمندسازی اقتصادی خانواده‌های بیماران نیازمند مبتلابه سرطان به شمار می‌رود، افزود: امید است با همکاری مکسا و کمیته امداد این هدف مهم در آینده‌ای نزدیک محقق شود.

پرپنچی اظهار داشت: کمیته امداد استان تهران در حال حاضر ۸۷ هزار خانواده و بالغ‌بر ۱۲۷هزار نفر نیازمند را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این‌که در استان تهران حدود ۳۳۰۰ بیمار زمین‌گیر شناسایی‌شده که نیازمند خدمات طب حمایتی تسکینی هستند، افزود: خدمات طب حمایتی و تسکینی مکسا می‌تواند کمک بزرگی به بیماران نیازمند مبتلابه سرطان شناسایی‌شده در کلان‌شهر تهران باشد.

همچنین دکتر محمد جهانگیری مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء (مکسا) نیز در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌ها و خدمات تخصصی مکسا در حوزه خدمات طب حمایتی و تسکینی بیان داشت: طب حمایتی تسکینی حلقه مفقوده خدمات سلامت کشور است.

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح خدمات تخصصی طب حمایتی تسکینی پرداخت و افزود: سازمان بهداشت جهانی (WHO) چهار حوزه پیشگیری، تشخیص به هنگام، درمان و خدمات طب حمایتی تسکینی را برای بیماری سرطان تعریف کرده است و طی سال‌های گذشته وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تمرکز خود را بر روی حوزه‌‌های پیشگیری، تشخیص به هنگام و درمان قرار داده بودند و خدمات طب حمایتی تسکینی مغفول واقع‌شده بود و هیچ متولی خصوصی و دولتی نداشت.

داود نیکی مدیر شعبه تهران مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء نیز در این نشست گفت: مکسا آمادگی دارد تا بیماران مبتلابه سرطان معرفی‌شده از ادارات کمیته امداد شهرهای تهران و اصفهان را تحت پوشش خدمات طب حمایتی تسکینی قرار دهد.

همچنین در این نشست مقرر شد پیش‌نویس تفاهم‌نامه همکاری مکسا و کمیته امداد استان تهران تهیه و عملیاتی شود.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2020/07/28 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113765 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir