آخرين بروزرساني یکشنبه 13 سپتامبر 2020

ممنوعیت کمک بلاعوض در کانون معلولین توانا

کانون معلولین توانا

هادی‌پور مدیرعامل کانون معلولین توانا در بازدید کارکنان حوزه خیرماندگار بنیاد آلاء از این کانون گفت: دریافت هرگونه کمک بلاعوض از مردم در این کانون ممنوع است و خیران کمک‌های نقدی خود را به صورت قرض‌الحسنه در صندوق کانون سپرده‌گذاری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، حجت‌السلام علی ملانوری قائم مقام مدیرعامل بنیاد آلاء در حوزه خیرماندگار به همراه سید حسین سیدی مسئول طرح و برنامه خیرماندگار، محمد طاهانژاد مسئول مدرسه تخصصی خیرماندگار و مهدی توسلی مدیر روابط عمومی بنیاد آلاء از کانون معلولین توانا بازدید و با آقای مهندس هادی‌پور مدیرعامل این کانون به گفت‌وگو پرداختند.

محمدرضا هادی‌پور مدیرعامل کانون معلولین توانا در این بازدید با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری کانون معلولین توانا بیان داشت: کانون معلولین توانا در سال ۱۳۷۴ به همت گروهی از معلولین شهر قزوین با هدف کاهش خلاء عدم وجود یک مرکز مردمی و حامی معلولان در کشور تأسیس شد.

هادی‌پور افزود: کانون توانا در گام اول با شناسایی، جذب و به کارگیری معلولین نخبه و توانمند شهر قزوین و تشکیل یک تیم قوی و منسجم، نسبت به ایجاد صندوق قرض الحسنه توانا اقدام و در ادامه نسبت به سرمایه گذاری و اجرای طرح‌هایی با درآمدزایی کوتاه مدت و بلند مدت از محل اعتبارات صندوق اقدام کرد.

مدیرعامل کانون معلولین توانا در ادامه به ممنوع شدن دریافت هرگونه کمک بلاعوض از مردم در این کانون اشاره کرد و بیان داشت: ما در کانون معلولین توانا به دنبال این هستیم که با تکیه بر توانایی و همت خویش در راستای اهداف فرهنگی، اجتماعی و رفاهی خود گام برداشته و برای اولین بار در کشور موسسه ای را ایجاد و سرپرستی کنیم که در آن معلولیت ابزاری برای جلب ترحم و برانگیختن عواطف پاک و انسان دوستانه مردمان ایران زمین نباشد.

وی تصریح کرد: با توجه به این که دریافت هرگونه کمک بلاعوض از مردم در این کانون ممنوع است، خیران برای کمک به این کانون ابتدا در صندوق قرض‌الحسنه کانون حسابی را باز می‌کنند و مبلغی را به عنوان قرض‌الحسنه با این شرط که هر زمان خواست می‌توانند این مبلغ را برداشت کند، در آن سپرده‌گذاری می‌کند.

هادی‌پور افزود: هر چند کانون معلولین توانا فعالیت خود را از یک مکان استیجاری ۴۰ متری آغاز کرد اما به پشوانه نیروهای تخصصی و صندوق قرض‌الحسنه امروز تعداد کثیری مراکز صنعتی و اشتغال‌زایی را در شهر قزوین تاسیس و زمینه اشتغال بسیاری از معلولان شده است.

وی تصریح کرد: ما در این کانون به دنبال ترویج این اندیشه هستیم که معلولیت محدودیت است و ناتوانی نیست و محدودیت عامل سازندگی است و معلولان چون محدودتر هستند سازنده‌تر هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از افتخارات این کانون اشاره کرد و بیان داشت: ﮐﺴﺐ ﮔﻮاﻫﻰ ﻣﻘﺎم ﻣﺸﻮرﺗﻰ وﯾﮋه اﮐﻮﺳﻮک، ﻋﻀﻮﯾﺖ در دﭘﺎرﺗﻤﺎن اﻃﻼﻋﺎت ﻫﻤﮕﺎﻧﻰ ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﻞ، ایفای نقش موثر در تدوین، تصویب و اجرای قوانین مربوط به معلولان و رفع محرومیت‌های زندگی آنان، انجام ۱۰۰درصد فعالیت‌های مدیریتی و ۸۰ درصد فعالیت‌های اجرایی توسط نیروهای کارآمد معلول و کاهش چشمگیر بار اجرایی، عملیاتی و مراجعاتی از دوش دستگاه‌های دولتی استان به ویژه سازمان بهزیستی بخشی از افتخارات و دست‌آوردهای این کانون بوده است.

هادی‌پور در ادامه ضمن قدردانی از فعالیت‌های بنیاد آلاء و به خصوص حوزه خیرماندگار در تولید دانش و نشر و اشاعه فرهنگ نیکوکاری و ارائه مشاوره و مدل‌های مطلوب حوزه امور خیر بر لزوم همکاری دو مجموعه با یک دیگر تاکید کرد.

همچنین حجت‌الاسلام علی ملانوری قائم مقام مدیرعامل بنیاد آلاء در حوزه خیرماندگار در این نشست ضمن ارائه گزارش مبسوط از فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد آلاء و به ویژه حوزه خیرماندگار، از آمادگی این مجموعه برای ارائه بسته آموزشی مدرسه تخصصی خیرماندگار ویژه شبکه ملی سازمان‌های مردم‌نهاد افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی ایران خبر داد.

 

کانون معلولین توانا

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2020/09/13 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir