آخرين بروزرساني یکشنبه 20 سپتامبر 2020

راهبردهای صحیح تربیت جنسی فرزندان در کارگاه آموزش خانواده مرکز سلاله شعبه قم مطرح شد

راهبردهای صحیح تربیت جنسی

جلسه کارگاه آموزشی خانواده ترم تابستان ۱۳۹۹ با موضوع بایدها و نبایدها و راهبردهای صحیح تربیت جنسی قبل و بعد از بلوغ فرزندان به‌صورت حضوری و غیرحضوری (در فضای اسکای روم) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، در این کارگاه آموزشی که ویژه والدین متربیان مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله شعبه قم با حضور حجت‌الاسلام محمدحسین مولوی؛ کارشناس روان‌شناسی کودک برگزار شد، به مباحثی درباره چالش‌های تربیت جنسی، محورهای اصلی تربیت جنسی و وظایف والدین در تربیت جنسی فرزندان پرداخته شد.

حجت‌الاسلام مولوی با تأکید بر اینکه محیط خانواده باید فعال و پویا باشد، عنوان کرد: حضور و رفتار پدر در زندگی و تربیت فرزندان اهمیت زیادی دارد و باید با فرزند خود تعامل مثبت داشته باشد و عدم حضور پدر (یا مؤثر نبودن) می‌تواند به بخش‌های مختلف شخصیتی و زندگی فرزندان آسیب بزند.

وی بابیان اینکه آموزش‌های جنسی در دختران توسط مادر و در پسران توسط پدر باید صورت پذیرد، عنوان کرد: سؤالات جنسی فرزندان را با سؤال پاسخ دهیم و نظرات خود ایشان را بپرسیم، مثلاً اگر سؤال کرد من چطوری به وجود آمدم؟ به او بگوییم نظر خودت چیست؟

این کارشناس روانشناسی کودک با تأکید بر اینکه خود ارضایی در کودکان هم شایع است، خاطرنشان کرد: خود ارضایی اختلال روانی نیست بلکه نشانه‌ی اختلال است مثل تب که بیماری نیست بلکه نشانه عفونت و بیماری است. ریشه خود ارضائی اضطراب است و با انجام آن فرزند به آرامش می‌رسد و متأسفانه ادامه‌دار و تقویت می‌شود و ممکن است به اعتیاد منجر شود.

حجت‌الاسلام مولوی با اشاره به اینکه ویژگی‌های مثبت فرزندان را متذکر شویم و بازگو نماییم، تصریح کرد: فضای مجازی به نحو شدید و شایسته کنترل و از در اختیار دادن اینترنت آزادانه پرهیز شود.

در ادامه این جلسه شرکت‌کنندگان پرسش‌های خود را در خصوص بایدها و نبایدها و راهبردهای صحیح تربیت جنسی قبل و بعد از بلوغ فرزندان مطرح کرده و حجت‌الاسلام محمدحسین مولوی پاسخ‌های خود را ارائه نمود.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2020/09/20 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir