آخرين بروزرساني چهارشنبه 23 سپتامبر 2020

با حکم معاون پژوهشی دانشگاه اصفهان دکتر طیب‌نیا مسئول راه‌اندازی پژوهشکده آلاء شد

پژوهشکده آلاء

دکتر رسول رکنی‌زاده معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه اصفهان در حکمی دکتر محمدصالح طیب‌نیا را مسئول راه‌اندازی پژوهشکده آلاء (مطالعات نوین امور وقف و امور خیر) کرد.

بر اساس این گزارش بنیاد خیریه راهبری آلاء، به‌عنوان بنیادی مردم‌نهاد، غیردولتی و غیرانتفاعی با توجه به رشد روزافزون نیازهای خیر و حضور پررنگ خیرین در عرصه‌های مختلف امر خیر، ضرورت نظم‌دهی و ساماندهی به امور خیر را بیش از هر زمان دیگر احساس کرده و پرداختن به این مهم را به‌عنوان یکی از ارکان اساسی خود در نظر گرفت.

به همین منظور و با توجه به این اصل که حضور و فعالیت در مسیر خیر و یا هر فعالیت دیگری برای آن‌که مستمر و سودمند باشد نیازمند سازمان‌دهی مناسب در همه ابعاد به‌ویژه بعد علمی است؛ طی تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه اصفهان مرکز پژوهشی آلاء (مطالعات نوین امور وقف و امور خیر) را به‌منظور تولید دانش امر خیر، فرهنگ‌سازی و ترویج نیکوکاری و اصلاح و بهینه‌سازی روش‌های مدیریت ، از دی‌ماه سال ۱۳۹۵ راه‌اندازی کرد.

مرکز پژوهشی آلاء از گروه مطالعات تاریخی و تمدنی امر خیر، گروه مطالعات دینی و حقوقی امر خیر، گروه مطالعات اقتصادی و مدیریت امر خیر و گروه مطالعات فرهنگی و اجتماعی امر خیر تشکیل‌شده و تاکنون پژوهش‌های مختلفی را در زمینه‌های وقف و امور خیر را انجام و یا در دست انجام دارد.

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2020/09/23 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir