آخرين بروزرساني شنبه 03 اکتبر 2020

بازدید کارکنان مرکز سلاله از شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان

شرکت دانش‌بنیان

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، نوید نجات‌بخش مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان در خصوص روند پیشرفت این شرکت دانش‌بنیان گفت: ما از سال ۱۳۷۸ درزمینهٔ ساخت دستگاه‌های پزشکی و با تولید اولین برانکارد حرفه‌ای کشور شروع به فعالیت کرده و تاکنون موفق به تولید ۲۰ محصول مختلف شده‌ایم.

نجات‌بخش تولید محصولات استراتژیکی نظیر دستگاه‌های شتاب‌دهنده خطی، محصولات استراتژیک و Hi-Tech پزشکی، دستگاه رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، دزیمتری را از دیگر دستاوردهای این شرکت دانش‌بنیان برشمرد.

وی بابیان اینکه شرکت دانش‌بنیان بهیار صنعت سپاهان از سال ۸۸ که تحریم‌ها شدت گرفت و با توجه به رویکردهای کلی نظام و فرمایشات مقام معظم رهبری، به حوزه دانش‌بنیان وارد شد، خاطرنشان کرد: ما با جامه عمل پوشاندن به شعار “ما می‌توانیم بادانش و تخصص بومی از رنج بیماری بکاهیم” توانسته‌ایم گامی مهم در جهت اقتصاد دانش‌بنیان و رونق تولید کشور برداریم .

در ادامه این بازدید محسن جعفری با اشاره به اینکه مرکز تربیتی و پروش استعداد سلاله باهدف تربیت نیروی خلاق، مؤثر و توانمند در حوزه علم و به این حوزه ورود پیداکرده است، خاطرنشان کرد: این مرکز می‌کوشد ضمن شناسایی و جذب دانش‌آموزان سید پسر، ایشان را در یک فرایند ۲۷ ساله برای تربیت یک جوان نخبه و توانمند در عرصه‌های سیاسى، اجتماعى، اقتصادى و مذهبى همراهی کند.

مدیر مرکز سلاله به روند پرورش و تربیت نیروی انسانی در مرکز اشاره و افزود: روند پرورش و تربیت نیروی انسانی در مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله یک فرآیند بلندمدت ۲۷ ساله بوده که به‌صورت یک فرآیند پلکانی و در ۳ دوره تعریف‌شده است. در حال حاضر دوره اول تدوین و در مرحله پیاده‌سازی و اجرا بوده و دوره‌های دوم و سوم در حال تدوین هستند.

محسن جعفری، مدیر مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله درباره ایده اولیه مدرسه اشتغال چگونه شکل گرفت؟ گفت: یکی از موضوعات اساسی که در جلسات هم‌اندیشی مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله مطرح می‌شد، ورود دانش آموزان عضو این مرکز و سایر افراد واجد شرایط در یک فضای اشتغال و کسب‌وکار بر اساس توانمندی‌هایشان بود. بر همین اساس جلسات متعددی با کارشناسان حوزه کسب‌وکار برگزار و مقرر شد نمونه‌های داخلی و خارجی مشابهی که در این حوزه انجام پذیرفته، جمع‌آوری و ارائه شود که طرح اولیه آن در آذرماه ۱۳۹۸ تدوین گردید.

وی با اشاره به اقداماتی که تاکنون در این حوزه انجام پذیرفته است، افزود: ازجمله این اقدامات می‌توان به مطالعه نمونه‌های داخلی و خارجی (۳ نمونه داخلی و ۵ نمونه خارجی)، بازدید از مدرسه اشتغال شریف، تدوین طرح مدرسه اشتغال، برگزاری ۲جلسه مشورتی با اساتید حوزه کسب‌وکار و کارآفرینی و مصاحبه با بیش از ۱۰ نفر جهت اشتغال در مدرسه اشاره نمود.

جعفری با اشاره به علت حرکت مرکز سلاله به سمت راه‌اندازی مدرسه اشتغال، خاطرنشان کرد: همان‌طور که می‌دانیم، لازمه شکل‌گیری جامعه بالنده و مولد، برخورداری از نیروی انسانی توانمند، ماهر، خلاق و نوآور است. بر همین اساس یکی از پلتفرم‌های رو به افزایش در این جوامع، راه‌اندازی مراکز هدایت به سمت نوآوری و کارآفرینی و یا همان Career Center است. رسالت این مراکز شناسایی و آموزش دانش آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌های مستعد کارآفرینی و فن آفرینی، توانمندسازی ایشان و هدایت آنان در جهت پرورش ایده‌های خام و تسهیل و شتابدهی به شکل‌گیری فضاهای کسب‌وکار است.

وی بابیان اینکه دانش آموزان عضو مرکز سلاله در سال‌های آینده دانشجویانی خواهند بود که مسیری برنامه‌ریزی‌شده را طی نموده‌اند، تأکید کرد: این دانش آموزان خدمات مشاوره تحصیلی، مسیر شغلی، خودشناسی، مهارت افزایی و کارآموزی را طی نموده‌اند، لذا در ادامه مسیر قبلی خود و در فضای دانشجویی باهدف مشخصی پا به دانشگاه گذاشته و آمادگی این را خواهند داشت که در کوتاه‌ترین زمان نسبت به دیگر دانشجویان به خروجی مطلوب دست یابند.

جعفری در ادامه گفت: این افراد امکان این را خواهند داشت تا در هرجایی از مسیر دانشجویی که به ایده و طرحی در راستای تخصص خود رسیدند، با ارائه آن و بهره‌مندی از خدمات مشاوره مرکز از حمایت‌های مادی و معنوی جهت به فعلیت رساندن آن در قالب گروه کارآفرینی اقدام نمایند.

در ادامه این بازدید محسن جعفری، مدیر مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله از دستگاه شتاب‌دهنده خطی و فناوری ساخته‌شده توسط این شرکت بازدید کرد.

لازم به ذکر است در این بازدید، سعید علیخاصی، معاون طرح و برنامه بنیاد آلاء، حسن مهاجر، مسئول طرح و برنامه و مهدی نفیسی مهر، مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله محسن جعفری را همراهی می‌کردند.

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2020/10/03 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir