آخرين بروزرساني یکشنبه 11 اکتبر 2020

رئیس هیئت مدیره بنیاد آلاء: ماحصل فعالیت‌های حوزه استعدادی باید تولید ثروت برای کشور باشد

تولید ثروت

رئیس هیئت‌مدیره بنیاد آلاء گفت: در حوزه‌های استعدادی باید به‌گونه‌ای عمل کرد تا به تولید ثروت برای کشور تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، محمدرضا دیانی رئیس هیئت‌مدیره بنیاد آلاء در جلسه هیئت‌مدیره بنیاد خیریه راهبری آلاء که با موضوع بررسی عملکرد مرکز سلاله برگزار شد، با تأکید بر اینکه خروجی برنامه‌های استعدادی و تربیتی باید موجب اعتلای کشور و پرچم امام زمان (ارواحنافداه) باشد، تصریح کرد: انسان توانمندی‌های این نوجوانان که از سلاله حضرت زهرا (علیه‌السلام) هستند را که می‌بیند، به این باور می‌رسد که اگر در این حوزه کارکنیم می‌توانیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

دیانی با اشاره به اهمیت برنامه‌های تربیتی در رشد و اعتلای متربیان، خاطرنشان کرد: مرکز سلاله کارهای بسیار خوبی انجام داده است و ان‌شاءالله این نوجوانان در آینده هرکدامشان با کارکرد خود یک مبلغ برای مکتب امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) باشند.

وی بابیان اینکه در حوزه‌های استعدادی باید به‌گونه‌ای عمل کرد تا به تولید ثروت برای کشور تبدیل شود، عنوان کرد: مباحث علمی نظیر رباتیک، نانو تکنولوژی، برنامه‌نویسی و … نباید در حد تئوری باقی بماند و باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا به حوزه‌های اجرایی و عملیاتی نظیر راه‌اندازی فعالیت‌های استارتاپی منجر شود.

رئیس هیئت‌مدیره بنیاد آلاء ادامه داد: از آموزش‌های اصول مدیریت جهت تربیت مدیران ۳۶۰ درجه غافل نشوید.

دکتر محمدصالح طیب‌نیا مدیرعامل بنیاد آلاء نیز در این جلسه با اشاره به خطبه ۱۹۲ نهج‌البلاغه که به خطبه «قاصعه» معروف است بیان داشت: ما در مدرسه اشتغال باید به متربیان آموزش دهیم تا فرصت پرورش استعداد را خودشان ایجاد کنند نه اینکه فقط استعدادشان را بالفعل و دیگران این فرصت را برایشان ایجاد کنند.

طیب‌نیا در ادامه با اشاره به نامه ۴۵ نهج‌البلاغه افزود: کسی که معتقد به شیعه بودن است باید ۴ ویژگی ورع، اجتهاد، عفت و سداد به معنی کار بسیار عالی، بدون عیب و یا به عبارتی کیفیت بالا را داشته باشد. اگر ما این چهار ویژگی را در فعالیت‌های تربیتی مدنظر قرار دهیم بهتر می‌توانیم به اهدافمان دست پیدا کنیم.

وی بیان داشت: ان‌شاءالله به‌زودی غربی‌ها خواهند گفت که اگر به دنبال الگوی موفق تربیتی هستید به‌نظام تربیتی مرکز سلاله مراجعه کنید.

همچنین محسن جعفری مدیر مرکز سلاله در این جلسه با تأکید بر اینکه آرمان مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله دست‌یابی به شبکه سرمایه انسانی سادات رشد یافته در تراز منتظر واقعی امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) است، گفت: مرکز سلاله، دارای دو عرصه اصلی مأموریتی مستقل شامل عرصه تربیت جامع و عرصه مدیریت رشد شبکه سرمایه انسانی است که می‌توانند با یکدیگر در تعامل باشند.

مدیر مرکز سلاله ادامه داد: رویکرد اصلی ارائه خدمت در عرصه تربیت جامع، تصدی‌گری و ارائه مستقیم خدمات از سوی سازمان به مخاطبان است.

وی ترکیب استعداد و تربیت دینی، هدف‌گذاری تربیت دانش‌آموزان، داشتن سیستم مشاوره تخصصی با خانواده‌ها و دانش‎‌آموزان مرکز به‌صورت مداوم، برخورداری از اسناد تربیتی (طرح شجره طوبی) و استعدادی (طرح طراوت)، داشتن سامانه رصد استعدادی و تربیتی به‌منظور دسترسی مربیان، خانواده‌ها و کادر مرکز به وضعیت دانش‌آموزان و اطلاع از گزارش فعالیت‌ها و برنامه‌های اجراشده، برگزاری جلسات کارشناسی و تخصصی با متخصصین حوزه تربیت و استعداد به‌طور مداوم ازجمله تفاوت‌های مرکز سلاله با سایر مراکز مشابه برشمرد.

جعفری بابیان اینکه لازمه شکل‌گیری جامعه بالنده و مولد، برخورداری از نیروی انسانی توانمند، ماهر، خلاق و نوآور است، خاطرنشان کرد: یکی از پلتفرم‌های رو به افزایش در این جوامع، راه‌اندازی مراکز هدایت به سمت نوآوری و کارآفرینی و یا همان Career Center است. رسالت این مراکز شناسایی و آموزش دانش آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌های مستعد کارآفرینی و فن‌آفرینی، توانمندسازی ایشان و هدایت آنان در جهت پرورش ایده‌های خام و تسهیل و شتابدهی به شکل‌گیری فضاهای کسب‌وکار است.

مدیر مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله، افزایش روحیه ارزش‌آفرینی و کارآفرینی در بین دانش آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌ها، شناسایی استعدادها و توانمندی‌های آن‌ها، ارائه برنامه‌های توسعه فردی در حوزه کسب‌وکار، ارائه خدمات ارزنده به سازمان‌ها شامل معرفی افراد مستعد و توانمند جهت استخدام در سازمان، توانمندسازی افراد متناسب با نیاز سازمان و ارائه بسته‌های متنوع به سازمان‌ها در راستای توانمندسازی و ارزیابی کارکنان را ازجمله اهداف این طرح برشمرد.

در ادامه این جلسه ۶ نفر از متربیان شعب اصفهان و قم مرکز سلاله به بیان فعالیت‌های استعدادی در حوزه‌های برنامه‌نویسی، نانو تکنولوژی و رباتیک و برنامه‌های آینده خود در این زمینه‌ها پرداختند.

لازم به ذکر است؛ حسن مهاجر، مسئول طرح و برنامه، مهدی نفیسی مهر، مسئول تربیت و پژوهش، حجت‌الاسلام علی حق‌شناس، مدیر شعبه قم و حجت‌الاسلام محمد پودینه، مدیر شعبه اصفهان مرکز سلاله، سعید علیخاصی، معاون طرح برنامه بنیاد آلاء، محسن حاج کاظمیان، مدیر دانشگاه قرآن و عترت و حجت‌الاسلام مهدی کشاورز، کارشناس تربیتی در این جلسه حضور داشتند.

 

 

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 2020/10/04 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir