آخرين بروزرساني چهارشنبه 30 مهر 1399

شروع ماراتن ترم پائیز ۱۳۹۹ مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله

مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله با اعلام این خبر گفت: ترم پائیز ۱۳۹۹ مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله با حضور ۲۲۵ متربی در قالب ۱۴ گروه از تاریخ ۱۲ مهرماه ۱۳۹۹ در شعب اصفهان و قم آغاز و تا تاریخ ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، مهدی نفیسی مهر با تأکید بر اینکه برنامه‌های استعدادی و تربیتی مرکز سلاله به ۲ صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود، افزود: در این ترم با توجه به شیوع بیماری کرونا شیوه ترکیبی آموزش حضوری و مجازی در مرکز سلاله اجرا می‌شود، البته کلاس‌های حضوری با تعداد متربیان کم و حفظ کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

وی در ادامه به کلاس‌های استعدادی‌ترم پائیز ۱۳۹۹ اشاره و خاطرنشان کرد: متربیان شعب اصفهان و قم مرکز سلاله باهدف شناسایی و کشف زمینه‌های استعدادی در دو ساحت علمی فناوری و فرهنگی هنری و پرورش آن‌ها به سمت رشد و تعالی در کلاس‌های نجوم، عکاسی، مبانی کامپیوتر، طراحی، رباتیک، نانوتکنولوژی، برنامه‌نویسی، شعر و ادبیات، کلیپ سازی و خوشنویسی شرکت خواهند نمود.

نفیسی مهر با تأکید بر اینکه متربیان می‌بایست در کنار پرورش استعداد خود، مهارت‌های اولیه‌ای که در طول زندگی به آن احتیاج دارند را بیاموزند، افزود: مهارت‌آموزی در نظام‌های آموزشی پیشرفته جایگاه ویژه‌ای دارد؛ لذا در جهت کسب مهارت‌های عملی در کنار دانش‌افزایی، متربیان در ترم پائیز ۱۳۹۹ در کلاس‌های مهارت‌های خانه‌داری، ماجراجویی (ارتباط با طبیعت)، فن بیان، امداد و نجات (کمک‌های اولیه) و مکانیک خودرو حاضر خواهند شد.

ایشان بابیان اینکه کلاس‌های انجمن نامه آسمانی باهدف آشنایی و ایجاد انگیزه ره آموزان برای کار با قرآن، فصیح خوانی و فهم آیات قرآن برگزار می‌شود، عنوان کرد: این کلاس‌ها در ۱۰ جلسه و با موضوع روخوانی و روان‌خوانی برای پایه‌های چهارم تا ششم و حفظ موضوعی قرآن کریم برای پایه‌های هفتم تا دهم برگزار خواهد شد.

مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله در ادامه با تأکید بر اینکه جلسات فرهنگی تربیتی رویش باهدف تقویت هوش هیجانی و رشد تقیدات مذهبی، تحکیم عقاید و کسب مهارت‌های اجتماعی در کنار رشد اخلاقی برگزار می‌شود، تصریح کرد: متربیان در این ترم طبق سرفصل‌های مشخص‌شده طرح ۹ ساله شجره طوبی، شامل مدیریت زمان برای پایه‌های چهارم تا ششم، رمز موفقیت نخبگان برای پایه هفتم، خودشناسی برای پایه هشتم، امام شناسی برای پایه نهم و آشنایی با نهج‌البلاغه برای پایه‌های دهم در جلسات فرهنگی تربیتی رویش حاضر خواهند شد.

مهدی نفیسی مهر با تأکید بر اینکه کلیه برنامه‌های شعب اصفهان و قم در این ترم با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود، گفت: برنامه‌های مناسبتی به‌صورت حضوری و غیرحضوری، کارگاه آموزش خانواده، جلسات مشاوره، نشسته‌ای بصیرتی، برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی، پخش فیلم‌های تربیتی و رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه از دیگر برنامه‌های این مراکز در ترم پائیز مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله است.

مهدی نفیسی مهر در پایان تأکید کرد: کلیه برنامه‌های ورزشی و اردویی‌ترم پائیز ۱۳۹۹ به علت شیوع ویروس کرونا علی‌رغم برنامه‌ریزی فعلاً برگزار نمی‌شود.

 

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1399/07/30 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir