برگزاری سی و پنجمین نشست خیر ماندگار / کارگاه آشنایی خیریه‌ها با قوانین اداره کار و بررسی چالش‌های موجود

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء، سی و پنجمین نشست خیر ماندگار به همت بنیاد آلاء و مشارکت دانشگاه اصفهان، مرکز پژوهشی آلاء و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان، با موضوع «آشنایی خیریه‌ها با قوانین اداره کار و بررسی چالش‌های موجود» با حضور محسن احمدی رئیس اداره روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

محسن احمدی رئیس اداره روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این نشست با تأکید بر این‌که هدف از برگزاری این رویداد آشنایی خیرین، مدیران و فعالان خیریه‌ها با مقررات قانون کار است، اظهار داشت: هدف از برگزاری این رویداد آشنایی با مقررات و مفاد قانون کار است تا ابهامات شما در این زمینه رفع و شاهد حجم کمتری از شکایات کمتری در این زمینه باشیم.

احمدی در ادامه افزود: هرچند قانون کار ممکن است دارای ابهامات و نواقصی باشد اما در حال حاضر این قانون در کشور در حال اجرا است و ما نیز متولی اجرای این قانون هستیم و اگر قرار است تغییری در قانون ایجاد شود باید این موضوع در مرجع قانون‌گذاری موردبررسی قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بر اساس این قانون برای این‌که بین دو فرد رابطه کارگری و کارفرمایی برقرار شود سه اصل باید رعایت شود یک دستور کار، دو در قبال کار مزدی پرداخت شود چه نقدی و چه غیر نقدی و سه کار توسط خود شخص انجام‌شده باشد و به غیر واگذار نشده باشد. درصورتی‌که این سه اصل رعایت شود رابطه کارگری و کارفرمایی برقرارشده و این رابطه مشمول قانون کار است، چه‌کار حضوری انجام شود، چه ویزیتوری باشد و چه دورکاری باشد.

رئیس اداره روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این‌که در قانون کار قرارداد به‌صورت مکتوب و شفاهی ذکرشده است، بیان داشت: قرارداد همکاری می‌تواند به‌صورت مکتوب و یا شفاهی باشد اما بر اساس قانون کار این کارگر است که باید رابطه کاری، مدت انجام کار و میزان حقوق اثبات کند.

وی در ادامه با اشاره به تعریف نیروی داوطلب ازنظر قانون کار بیان داشت: بر اساس قانون کار داوطلب فردی است که در مؤسسات خیریه به‌صورت داوطلبانه و علاقه فردی، بدون دریافت مزد چه به‌صورت نقدی و چه غیر نقدی (عدم وجود رابطه مالی) و در زمان‌های دلخواه فعالیتی را انجام می‌دهد.

احمدی تصریح کرد: برخی قصد سوءاستفاده از واژه داوطلب رادارند که اداره کار این موضوع را قبول ندارد چراکه برای داوطلب شرایط ویژه و مشخصی تعریف‌شده است، وقتی به فردی حقوقی پرداخت می‌شود و یا فرد ملزم می‌شود در ساعات مشخص در مجموعه حضور پیدا کند، این فرد دیگر نیروی داوطلب نیست.

وی در ادامه به برخی از الزامات قانون پیمانکاری همچون انجام کار و فعالیت با حجم مشخص و در زمان مشخص اشاره کرد و بیان داشت: به نظر می‌رسد اگر خیریه‌ها از آیتم‌های پیش‌بینی‌شده در قانون کار همچون قرارداد ساعتی بهره‌مند شوند، بسیاری از مشکلات آنها با قوانین کار مرتفع خواهد شد.

در پایان این نشست حاضران به طرح سؤالات و ابهامات خود در خصوص قوانین و مقررات قانون کار پرداختند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =