بهره‌مندی بیش از یک هزار بیمار از خدمات شبکه مراقبت در منزل مکسا مرکز تهران

به گزارش روابط عمومی مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء، متین سیف‌الهی؛ مسئول شبکه مراقبت در منزل مکسا مرکز تهران با اشاره به زمان شروع به کار شبکه مراقبت در منزل ویژه بیماران مبتلا به سرطان در تهران بیان داشت: پس از چندین ماه برنامه‌ریزی و آموزش کادر پزشکی نخستین ویزیت شبکه مراقبت در منزل مرکز تهران در یکم تیرماه 1395 و همزمان با سالروز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام آغاز به کار کرد.

سیف‌الهی افزود: در ابتدای آغاز به کار شبکه مراقبت در منزل تهران، روزانه دو تا سه مورد ویزیت بیماران مبتلا به سرطان نیازمند مراقبت در منزل انجام می‌شد اما در حال حاضر این رقم به حدود 20 ویزیت در روز افزایش پیدا کرده است که نشان از اعتماد مردم، پزشکان و بیماران به سطح کیفی و علمی خدمات این مرکز است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار خدمات مرکز اشاره کرد و بیان داشت: از بدو فعالیت این مرکز در تهران تا کنون 1083 بیمار مبتلا به سرطان به این مرکز مراجعه کرده‌اند که این مرکز به طور متوسط به هر بیمار از مرحله پذیرش تا فوت بیمار 6 خدمت مراقبت در منزل ارائه کرده است.

سیف‌الهی در ادامه تصریح کرد: این مرکز تا کنون توانسته است با ارائه 3650 مورد مشاوره تلفنی، 2450 مورد اعزام تیم پزشکی به منزل، 320 مورد ویزیت مشاوره روانشناسی در منزل، 450 مورد فیزیوتراپی، 20 مورد پرستاری آنکال، 30 مورد پزشک آنکال، 50 مورد گواهی فوت و 630 مورد امانت تجهیزات پزشکی نقش بسزایی در آلام بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آن‌ها ایفا کند.

مسئول شبکه مراقبت در منزل مکسا مرکز تهران با بیان این که از حدود یک هزار بیمار مبتلا به سرطان نیازمند مراقبت در منزل پذیرش شده در این مرکز در حال حاضر 302 بیمار در قید حیات هستند، تصریح کرد: غالب بیماران مراجعه کننده به این مرکز در مراحل نهایی بیماری خود قرار دارند.

وی در ادامه به راه‌اندازی واحد کلینیک مکسا مرکز تهران به منظور ارائه خدمات به بیماران مبتلا به سرطان که از وضعیت بهتری برخوردار هستند و یا خانواده ایشان اشاره کرد و بیان داشت: به منظور ساماندهی فرایند پذیرش بیماران و همچنین ارائه خدمات بهتر به بیماران مبتلا به سرطان بخش کلینیک مکسا مرکز تهران از خرداد ماه 1396 با مدیریت فنی دکتر نعیمه کشاورز آغاز به کار کرده که غالبا ویزیت اولیه بیماران و همچنین ویزیت بیمارانی که توانایی مراجعه به مرکز را دارند و یا خانواده ایشان در این بخش انجام می شود.

سیف‌الهی با تاکید بر این که تمامی خدمات این مرکز کاملا به صورت رایگان در اختیار بیماران مبتلا به سرطان و خانواده ایشان قرار می‌گیرد، بیان داشت: در این مرکز ارائه تمامی خدمات برای همه بیماران با هر توان مالی به صورت صد در صد رایگان انجام می‌شود و تمامی هزینه‌های مرکز توسط خیرین تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: این مرکز در تلاش است با برنامه‌ریزی مناسب در آینده‌ای نه چندان دور به یکی از مراکز معتبر علمی ارائه خدمات مراقبت در منزل در سطح تهران و کشور مطرح کند و اعتماد مناسبی را در بین پزشکان آنکولوژیست به دست آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که شبکه مراقبت در منزل مکسا مرکز تهران در حال حاضر بر اساس ظرفیت خود و نه جامعه آماری بیماران مبتلا به سرطان در حال فعالیت است، تصریح کرد: شبکه مراقبت در منزل مکسا مرکز تهران تا کنون به صورت جدی وارد حوزه تبلیغات و معرفی خدمات مرکز به عموم مردم  نشده است چرا که از یک سو نیازمند تامین اعتبارات از سوی خیرین است و از سوی دیگر در حال تقویت دانش و بنیه علمی و مهارتی خود است.

مسئول شبکه مراقبت در منزل مکسا مرکز تهران در ادامه به روش‌های پذیرش بیماران در این مرکز اشاره کرد و بیان داشت: حدود 70 درصد بیماران مبتلا به سرطان نیازمند خدمات مراقبت در منزل از طرف بیمارستان فیروزگر و مابقی از بیمارستان‌های شریعتی، رسول اکرم، امام خمینی و بخشی نیز با معرفی بیماران و یا برخی از پزشکان آنکولوژیست به این مرکز مراجعه می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پنج =