نشست صمیمی مدیرعامل بنیاد آلاء با اعضای خیر ماندگار

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد آلاء، نشست صمیمی حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی دیانی، مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء با اعضای معاونت خیر ماندگار این بنیاد، یکشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیانی، مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در ابتدای این دیدار با تأکید بر اهمیت «اخلاص» به ذکر حکایتی پرداخت و اظهار کرد: یکی از علمای بزرگ نقل می‌کند که یک شخصی می‌خواست به زیارت حضرت رضا(علیه السلام) برود، برای خداحافظی نزد ملامحمد اشرفی که از علمای زمان بود، رفت. ملامحمد اشرفی گفت این نامه را ببر و در داخل ضریح بینداز و جوابش را بگیر و برگرد. وقتی آن شخص چنین سخنی را از این عالِم شنید، بسیار تعجب کرد. آن شخص می‌گوید وقتی به حرم رسیدم، نامه را در ضریح انداختم. شب آخری که می‌خواستم از حرم بازگردم، ناگهان دیدم هیچ‌کس در حرم نیست و یک حالتی بر من حادث شد که گویا حضرت رضا (علیه السلام) را ملاقات کردم. حضرت فرمودند سلام من را به ایشان برسان و بعد فرمودند: «آیینه شو وصال پری طلعتان طلب. اول بروب خانه دگر میهمان طلب». این نکته نشان می‌دهد که اگر کسی اخلاص داشته باشد، می‌تواند مخاطب امام معصوم قرار بگیرد.

مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء افزود: خدای متعال، حکیم است و حکیم، هر چیزی را به بندگان خود نمی‌دهد. چرا که حکمت حکیم ایجاب می‌کند، چیزهای ارزشمند را درون ظرف آلوده نریزد. مقدمه جلب رضایت الهی و مقدمه جلب عنایت امام زمان(عج) که واسطه فیض الهی هستند، این است که با پاک‌کردن نیت‌ها و خالص‌کردن کارهایمان برای خدا، زمینه را فراهم کنیم. طبق آموزه‌های دینی و فرمایشات ائمه معصومین(علیهم السلام)، استغفار و استجابت دعا، تنها با صاف‌بودن دل و خالص‌پودن نیت و عمل محقق می‌شود. اگر می‌خواهیم به خیر ماندگار و پایدار و روزافزون دست یابیم، باید به این موضوع توجه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیانی در ادامه به آیه: «وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِين»(عنکبوت، 29) اظهار کرد: طبق این آیه، کسانی برای خدا و در راه خدا، تلاش همراه با مشقت کنند، خداوند حتماً راه‌ها را برایش باز می‌کند. اعضای خیر ماندگار نیز که به دنبال احسان و نیکوکاری هستند، اگر در راه خدا تلاش کنند و «محسن» باشند، خداوند حتماً راه‌ها را می‌گشاید. از همکاران خود در بنیاد آلاء و مجموعه خیر ماندگار می‌خواهم بر این آیه تمرکز، تدبر و توجه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوانیم با سرلوحه قراردادن آن، بنیاد آلاء را در تمام عرصه‌های مأموریت‌اش موفق و سربلند کنیم.

مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در ادامه این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن صادق‌زاده، عضو هیئت مدیره و مهندس سعید علیخاصی، معاون طرح و برنامه این بنیاد نیز همراه بود، به ذکر نکاتی در باب ارتقای فرهنگ سازمانی و بهره‌گیری از ظرفیت جوانان، بانوان و همه نیروهای متخصص بر اساس ارزش‌های دینی و قواعد و ضوابط سازمانی پرداخت.

در پایان این نشست، اعضای خیر ماندگار به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند و حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیانی، مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء نسبت به این نقطه‌نظرات پاسخ داد.

گفتنی است در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی ملانوری، معاون خیر ماندگار بنیاد خیریه راهبری آلاء با بیان خیر مقدم به مدیرعامل این بنیاد و هیئت همراه، برگزاری جلسات صمیمانه اعضای خیر ماندگار با مدیریت بنیاد را با خیر و برکت توصیف کرد و اظهار کرد: برگزاری چنین جلساتی که اعضاء بتوانند انتقادات، پیشنهادات و نقطه‌نظرات را در مورد مهم‌ترین مسائل جاری بیان کنند، به پیشرفت مؤثر امور و شکوفایی خیر ماندگار منجر خواهد شد.