به نام خداوند بخشنده مهربان
کار خوب را خیلی ها انجام میدهند اما کار خوبتر را …
جمعی از خیرین شهر اصفهان در حال انجام امور خیریه به صورت پراکنده بودند.
اما، آنها می خواستند امور خیری را پیگیری کنند که، بیشترین تاثیر را در وضعیت فعلی جامعه داشته و نه تنها مشکل حال حاضر بلکه، مشکل سالیان آینده جامعه را نیز تحت تاثیر قرار داده و گامی در جهت رفع آنها بر داشته باشد.
در میان این جمع، خَیّر جلیل القدر و خطیب توانا حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری که خود دارای کوهی از تجربه در امور خیر با دیدگاه متفاوت بود شمع راه گرديد.
شروع این مهم در سال 87 رقم خورد. در اين سال هیات مدیره خیریه تشکیل و سیاست گذاری ها و طرح ریزی هاي لازم صورت گرفت.
سند راهبردی اولیه در همان سال تکمیل و پس از طی مراحل قانونی و تشکیل کادر اولیه، موسسه آیینه داران لقای آفتاب «آلاء» در نیمه شعبان سال 88 رسما آغاز به کار نمود.
آیینه دارن اصطلاحی است به معنی جمال نما و نشان دهنده به صورت آیینه . در واقع آیینه دار به کسی یا چیزی گفته میشود که در نشان دادن چیز یا کس دیگر همچون آیینه باشد.
لقای آفتاب که در آن آفتاب استعاره از امام زمان و لقای آفتاب به معنای رسیدن به زمان ظهور آن حضرت است و در مجموع مفهوم نام این موسسه که در واقع جزء اهداف نهایی فعالیت این مجموعه و غايت آمال بنيانگزاران آن ميباشد
تلاش براي نشان دهندي شمایی از دوران حکومت حضرت مهدی بودن است، انشا الله
در سال 89 خیریه آفاق لقای آفتاب آلاء نیز تاسیس گردید تا فعالیت مرتبط با امور خیر در قالب محکمتر و منسجمتر (خیریه ) پیگیری گردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =