آخرين بروزرساني دوشنبه 22 تیر 1394
رسیدن به روزی که هیچ‌کس احساس درماندگی و تنهایی نکند…

رسیدن به روزی که هیچ‌کس احساس درماندگی و تنهایی نکند، این شعار مؤسسه مهرآفرین است. شعاری که تلاش می‌کند که فقر را از ایران دور کند. با توجه به شعار اغلب مؤسسه‌های خیریه می‌توان گفت ایجاد این گونه مؤسسه‌های خیریه از سوی افراد متموّل جامعه در کشورهای در حال توسعه گام مثبتی است که به جامعه کمک می‌کند حس همدلی و همزبانی در آن افزایش یابد. از طرفی به تبع آن (بیشتر…)

از تدارک جهیزیه تا گواهی های ملی و بین المللی

مؤسسه دست‌های مهربان یکی از مؤسسه‌های خیریه است که نخست بانی آن با تهیه و تدارک جهیزیه وارد مشارکت در امر خیر شد و پس از مدتی این کار خیر توسعه پیدا کرد و در چارچوب یک مؤسسه به فعالیت خود با نظم و سامان بیشتری اقدام کرد. شعار این خیریه؛ حفظ کرامت انسانی مددجویان است. با قائم‌مقام این مؤسسه، خانم زهرا یوسفی درباره فعالیت‌های آن به گفت‌وگو نشستیم. (بیشتر…)

آشنایی با خیریه امام رضا علیه‌السلام؛ آهسته و پیوسته!

داخل خیابان هنرستان می‌شوم و به دنبال کوچه استخر الوند می‌گردم. بین کوچه 23 و 25 است. سردرش را نگاه می کنم:« خیریه حضرت امام رضا علیه السلام مهربان.» کلمه مهربان، توی ذهنم می‌نشیند. پا به مرسسه می‌گذارم و می‌خواهم از پله‌ها بالا بروم که تابلوی ورودی سالن خواهران نظرم را جلب می‌کند. سالن تاریک است. لامپ‌ها را روشن می‌کنم. یک سالن پر از میز و صندلی و جایگاهی برای عروس و داماد. (بیشتر…)

جایی برای دلخوشی…

در خیابان‌های یک شهر کوچک، سرپناهی است برای دختران و پسران و مردان و زنانی که بیماری “ام اس” امانشان را بریده. جایی که هر چند جوان است و تازه کار، اما توانسته نفسی تازه برایشان باشد و آنان در هیاهوی زندگی جا نمانند. (بیشتر…)

ربع قرن تکاپو!

فکر می‌کنم یک مؤسسه خیلی بزرگ با یک مکان وسیع باید باشد؛ اما وقتی می‌رسم، تعجّب می‌کنم. یک در باریک با سردری ساده که گویی تابلو از سال 1370که مؤسسه تأسیس شده، تعویض نگردیده. روبروی در، بنر جمع و جوری می‌بینم که روی آن نوشته شده:« مؤسسه خیریه الزهرا. کلاس‌های هنری ویژه بانوان؛ کلیپس سر، تاج ژله‌ای، تزئینات بر روی اجسام، شیرینی‌پزی، کیف چرم، قلاب بافی، ترمه دوزی، خیاطی، تهیه ژله و غیره با نرخ خیریه برگزار می‌کند. (بیشتر…)

موسسه خیریه اشرف الانبیاء(ص)

کمک به کاهش نیازمندی در جامعه و بی‌تفاوت نگذشتن از کنار محرومیت دیگران حس قابل ستایشی است که در دنیای امروزی در پوشش نهادها و موسسه‌های خیریه ساماندهی می‌شود. خیریه‌هایی که با توان‌های متفاوت برای زیبا زندگی کردن همنوعان خود تلاش می‌کنند. یکی از این موسسه‌های مردم نهاد، خیریه اشرف الانبیاء است. (بیشتر…)

آشنایی با مؤسسه زنجیره امید؛ بر چهره کودکی‌اش طرح لبخندی بکشیم

همیشه در واقعیت و فیلم‌ها صحنه‌ها و یا اتفاق‌هایی را دیده‌اید که یک بیماری سخت یا یک تصادف موجب مرگ افرادی شده است. افرادی که پولی برای درمان خود نداشتند. هیچ وقت در این فیلم‌ها از خیریه‌های مردم نهادی صحبت به میان نیامده که در این میان با بذل مال و زمان و … خود تلاش کردند تا این نقیصه را جبران کنند. اگرچه این نهادها هنوز کافی نیستند و باید بیش از این گسترش یابند، اما حتی اطلاع از وجود چنین نهادهای دلسوز و مردمی در این عصر پرشتاب مرگ، تکنولوژی و فقری که رو به ازدیاد است، جای بسی امیدواری دارد. امیدی که باعث می‌شود در این شعار «بر چهره کودکی‌اش طرح لبخندی بکشیم» لختی درنگ کنیم. شعار موسسه خیریه زنجیره امید است که سراغ آن رفتیم تا از این طرح امید و لبخند کودکی بیشتر بدانیم. (بیشتر…)

قبل>>
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir