آخرين بروزرساني دوشنبه 27 آذر 1396

چهارمین شماره از فصلنامه خیرماندگار منتشر شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، این فصل نامه که با هدف جبران خلاء وجود یک نشریه تخصصی در حوزه امر خیر و مطالعات امر خیر منتشر شده است بالغ بر 160 صفحه، در قطع رقعی و به صورت چهار رنگ منتشر شده است.

در این شماره از فصلنامه خیرماندگار،‌هئیت تحریریه پرونده ویژه کارآفرینی اجتماعی را با عنوان «شیوه‌های نوین کارآفرینی اجتماعی» برای مخاطبان تدارک دیده است.

در بخشی از سرمقاله این نشریه که به قلم حجت الاسلام علی ملانوری؛ قائم مقام مدیرعامل بنیاد آلاء در حوزه خیرماندگار  و سردبیر فصلنامه خیرماندگار با عنوان « کارآفرینی اجتماعی،‌یک دارو و چند درمان» آمده است: کارآفرینی اجتماعی نقطه اشتراکی است بین دغدغه‌های مؤسسات خیریه و سمن‌ها برای حل آسیب‌های اجتماعی در یک‌سو و کارآفرینان برای ایجاد اشتغال و رشد اقتصاد کشور از سوی دیگر، البته باید توجه داشت که هرچند این مفهوم نوظهور است اما از دیرباز کارآفرینان بسیاری وجود داشته‌اند که هم‌ و غمشان فعالیت‌های خیرخواهانه و حل مشکلات مردم بوده است و مؤسسات خیریه‌ای که در زمینه کارآفرینی فعالیت می‌کرده‌اند.

بر اساس این گزارش چهارمین شماره از فصلنامه خیرماندگار با آثاری از سیدحسین سیدی،‌میلاد مرادی، حسن قاسمی،‌احمد یوسفی، حسین جودت،‌گلایل صفوی،‌مینا جلوانی،‌محمد ضیایی و فاطمه سلچوقیان منتشر و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

هیئت تحریریه فصلنامه خیرماندگار تلاش کرده است تا با تهیه آثاری همچون «شیوه‌های نوین کارآفرینی»، «کسب و کار اجتماعی یونیسف»، «اشتغال مصداق کار خیر» مصاحبه با محمدرضا دیانی؛‌رئیس مجمع کارآفرینان ایران، «تغییر بنیادین در نظام اشتغال»، «تعاونی بیماران هموفیلی»، «گزارش جشنواره شیخ بهایی»، «معرفی موسسات کارآفرینی اجتماعی» و معرفی چند کتاب در این زمینه اطلاعات مناسبی را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

در بخش گزارش و یاداشت این شماره نیز آثاری همچون «از خیر تا شر عدم نظارت بر خیریه‌ها»، «نفوذ فناوری اطلاعات در امور خیر»، «گزارش کمیسیون مقام زن سازمان ملل»، «انجام کار داوطلبانه موفق» و «داوطلبی پایدار» منتشر شده است.

داستان، معرفی کتاب و نشست‌های تخصصی خیرماندگار از دیگر بخش های تشکیل دهنده این فصلنامه است.

علاقمندان می توانند برای دریافت شماره چهارم فصلنامه خیرماندگار با شماره تلفن 86015311 داخلی 2 تماس بگیرند.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, فصل نامه خیر ماندگار | 1396/06/01 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir