آخرين بروزرساني پنج‌شنبه 23 فروردین 1397

با حمایت معاون درمان وزارت بهداشت؛ مرکز جامع کنترل سرطان در موقوفه وزیری احداث می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، احمد رضا پورقادری؛ معاون طرح و برنامه مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء با اشاره به توافق اولیه دکتر جان بابایی؛ معاون درمان وزارت بهداشت؛ با ایجاد مرکز جامع کنترل سرطان در موقوفه وزیری اظهار کرد: بیمارستان وزیری تهران به عنوان اولین بیمارستان خصوصی کشور با وقف مرحوم آیه الله نجم آبادی پس از حدود ۵۰ سال فعالیت در سال ۱۳۵۶ به منظور بازسازی تخریب و از آن تاریخ تا کنون عملیات عمرانی بر روی زمین این موقوفه انجام نشده است.

وی افزود: از سوی دیگر با وجود فعالیت مراکز متعدد درمان سرطان در کشور تاکنون مرکز تخصصی مراقبت های حمایتی و تسکینی در کشور راه اندازی نشده و مجوزی هم در این زمینه در وزارت بهراشت وجود ندارد.

معاون طرح و برنامه مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء در ادامه به برگزاری نشست مشترک دکتر جان بابایی؛ معاون درمان وزارت بهداشت با دکتر ابوالقاسمی؛ رئیس مکسا، دکتر طیب نیا، مدیر عامل بنیاد آلا، نیکی مدیر مکسا شعبه تهران و دکتر پورقادری؛ معاون طرح و برنامه مرکز مکسا در وزارت بهداشت تصریح کرد: در این نشست توافقات اولیه برای راه اندازی اولین مرکز ارائه خدمات جامع حمایتی و تسکینی شامل مداخلات پیشرفته در این حوزه همچون جراحی های تسکینی در موقوفه نجم آبادی (بیمارستان وزیری) به همت بنیاد آلاء و با تعریف و صدور مجوز و پشتیبانی وزارت بهداشت صورت پذیرفت.

پورقادری بیان داشت: در این جلسه دکتر محمودی؛ مشاور معاون وزیر بهداشت، دکتر نصیری؛ مدیر کل امور خیرین معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و همچنین مهندس امیر آبادی به نمایندگی از اداره اوقاف استان تهران حضور داشتند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان دکتر جان بابایی؛ معاون وزیر بهداشت در این نشست اظهار کرد: دکتر جان بابایی در این نشست بر ضرورت ارائه مراقبت های حمایتی و تسکینی به بیماران مبتلا به سرطان تاکید و مشکل اصلی این دسته از بیماران را در حال حاضر فقدان این خدمات عنوان کرد.

معاون طرح و برنامه مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء با اشاره به برخی دیگر از مفاد مورد توافق در این نشست بیان داشت: ایجاد بخشهای برای ارائه خدمات پیشرفته در حوزه پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان برای افراد در معرض خطر در موقوفه وزیری نیز از دیگر مفاد مورد توافق در این نشست بود.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, پیوند ها, مناسبت | 1397/01/22 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir