آخرين بروزرساني دوشنبه 19 شهریور 1397

خدمات طب حمایتی تسکینی مکسا به بهره‌مندی بیماران نیازمند خدمات بیمارستانی کمک شایان توجهی می‌کند

به گزارش روابط عمومی مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء (مکسا)، داوود نیکی؛ مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء به همراه دکتر سوزان حجت؛ معاون آموزشی مرکز با دکتر خسرو صادق نیت؛ رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) و دکتر جلیل مکارم؛ معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) و همچنین دکتر امیدواری دیدار و گفتگو کردند.

دکتر سوزان حجت؛ معاون آموزشی مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء در این جلسه ضمن معرفی مکسا و خدمات طب حمایتی تسکینی ویژه بیماران مبتلا به سرطان از آمادگی این مرکز برای همکاری و ارائه خدمات مورد نیاز بیماران مبتلا به سرطان مراجعه کننده به این مرکز درمانی خبر داد.

همچنین دکتر خسرو صادق نیت؛ رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) ضمن تقدیر و تشکر از خدمات مکسا در حوزه نظام سلامت کشور بیان داشت: فعالیت‌های چندین ساله مکسا در حوزه طب حمایتی تسکینی ویژه بیماران مبتلا به سرطان قابل تقدیر و تحسین است و امید است روز به روز شاهد گسترش این خدمات در سطح مراکز درمانی کشور باشیم.

دکتر جلیل مکارم؛ معاون درمان مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت ارائه خدمات طب حمایتی تسکینی در تمامی مراکز درمانی کشور اظهار داشت: در حال حاضر تعداد زیادی از بیماران نیازمند خدمات طب حمایتی تسکینی در منزل به دلیل عدم ارائه این خدمات در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستانی بستری می‌شوند و این امر موجب شده تا دیگر بیماران نیازمند خدمات درمانی از این خدمات محروم شوند.

وی افزود: ارائه خدمات مراقبت در منزل و طب حمایتی تسکینی به عنوان حلقه‌های مفقوده نظام سلامت باید به صورت ویژه مطرح و دنبال شوند.

دکتر مکارم در پایان از آمادگی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) برای همکاری با مکسا برای ارائه خدمات هر چه بهتر به بیماران مبتلا به سرطان نیازمند خدمات طب حمایتی تسکینی و مراقبت در منزل خبر داد و بیان داشت: امید است با آغاز فعالیت مکسا در این مجتمع درمانی شاهد ارائه خدمات هر چه بهتر به بیماران مبتلا به سرطان باشیم.

لازم به ذکر است در پایان این نشست مقرر شد یک پزشک از طرف مرکز پیشگیری و کنترل سرطام آلاء (مکسا) به صورت سه روز در هفته در مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) مستقر و نسبت به معرفی بیماران نیازمند ارائه خدمات طب حمایتی تسکینی به شبکه مراقبت در منزل این مرکز اقدامات لازم را انجام دهد.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1397/06/18 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir