آخرين بروزرساني یکشنبه 18 شهریور 1397

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران: خدمات مکسا در حوزه طب حمایتی تسکینی کم نظیر است

به گزارش روابط عمومی مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء (مکسا)، داوود نیکی؛ مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء به همراه دکتر سوزان حجت؛ معاون آموزشی مرکز با دکتر نادر توکلی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص گسترش سطح همکاری‌های دو مرکز دیدار و گفتگو کردند.

داوود نیکی؛ مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء در این دیدار ضمن ارائه گزارش از عملکرد بخش طب حمایتی تسکینی مکسا مستقر در بیمارستان فیروزگر بر لزوم افزایش همکاری‌های دو مرکز تأکید کرد.

همچنین دکتر سوزان حجت؛ معاون آموزشی مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء نیز در خصوص برنامه‌های آموزشی این مرکز گزارش مفصلی ارائه کرد.

دکتر نادر توکلی؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت‌های مکسا در حوزه طب حمایتی تسکینی ویژه بیماران مبتلا به سرطان، اظهار داشت: خدمات طب حمایتی تسکینی جزء حلقه‌های مفقوده نظام سلامت کشور بوده است که امروزه با فعالیت مراکزی همچون مکسا به یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان نظام سلامت تبدیل شده است.

دکتر توکلی در ادامه بر لزوم گسترش خدمات مکسا در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران تأکید کرد و بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران آمادگی دارد بستر لازم برای ارائه خدمات طب حمایتی تسکینی ویژه مبتلایان به سرطان را در قالب بخش حمایتی تسکینی در دو مرکز درمانی این دانشگاه فراهم کند.

لازم به ذکر است بخش حمایتی تسکینی مکسا مستقر در بیمارستان فیروزگر پس عقد تفاهمنامه همکاری بین مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء و دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت خود را آغاز و در حال حاضر به طور متوسط ماهانه به بیش از 100 بیمار نیازمند خدمات حمایتی تسکینی به صورت بستری و بیش از 170 بیمار به صورت سرپایی از خدمات این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

 

 

 

 

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1397/06/18 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir