آخرين بروزرساني یکشنبه 20 آبان 1397

بهره‌مندی بیش 20 هزار نفر از ویژه برنامه‌های دهه آخر صفر در حرم حضرت زینب بنت موسی بن جعفر علیهم السلام

به گزارش روابط عمومی حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر علیهم السلام، همزمان با فرا رسیدن دهه پایانی ماه صفر و در آستانه شهادت حضرت رسول(ص) و امام رضا(ع) ویژه برنامه‌های سخنرانی و عزاداری در حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر علیهم السلام برگزار شد.*در شب رحلت پیامبر (صلوات الله علیه) و شهادت امام حسن (علیه السلام)‌ عزادارن در حرم مطهر به سوگ نشستند
همزمان با شب رحلت پیامبر اکرم (صلوات الله علیه) و شهادت امام حسن‌مجتبی(علیه السلام) حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) مملو از عاشقان و دلدادگانی بود که برای عرض تسلیت به حضرت ولی عصر (ارواحنافداه) به این بارگاه نورانی مشرف شده بودند.
مراسم سوگواری و عزاداری شب رحلت پیامبر گرامی اسلام(صلوات الله علیه) و شهادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) با حضور عزاداران و هیئت‌های مذهبی در حرم مطهر خواهر بزرگوار امام رضا (علیه السلام) برگزار شد.
در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ علی دیانی به ایراد سخنرانی و سیدسعید نریمانی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) به روضه خوانی و سینه زنی پرداخت و زائران و مجاوران در غم رحلت خاتم الانبیاء محمد مصطفی(صلوات الله علیه) و شهادت مظلومانه دومین اختر تابناک آسمان امام و ولایت؛ امام حسن مجتبی(علیه السلام)، اشک ماتم ریختد.
*طنین ندای «یا رضا» در حرم مطهر
همزمان با سالروز شهادت انیس نفوس علی بن موسی الرضا(علیه السلام) حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) میزبان هزاران زائر و مجاوری بود که در غم شهادت آن امام همام به سوگ نشستند.
همزمان با روز شهادت ثامن الائمه (علیه السلام)، ارادتمندان ساحت مقدس اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) برای عرض تسلیت شهادت هشتمین امام شیعیان محضر خواهر بزرگوارش به این امامزاده واجب التعظیم مشرف شدند.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین داوودی طی سخنانی به تبیین سیره زندگانی امام رضا (علیه السلام) پرداخت و در ادامه پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، حاج مجید صابری بر مصائب امام رضا (علیه السلام ) نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی کرد.
در پایان این مراسم عزاداران امام هشتم مهمان سفره کریمانه حضرت علی بن موسی الرضا ( علیه السلام ) بودند.
همچنین در این روز، دسته‌های متعدد عزاداری به سوی حرم مطهر خواهر بزرگوار امام رضا (علیه السلام) حرکت نمودند تا آیین عزاداری روز شهادت ثامن الائمه (علیه السلام) را در این بارگاه نورانی به پا دارند.
*اشک ماتم زائران حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در سوگ شهادت امام رضا(علیه السلام)
همزمان با فرا رسیدن شب شهادت امام علی‌بن‌موسی‌الرضا(علیه السلام) زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) در سوگ شهادت حضرت شمس الشموس(علیه السلام) اشک ماتم ریختند.
در مراسم شب شهادت حضرت شمس الشموس، حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی دیانی به سخنرانی و در ادامه سیداحمد میرلوحی به روضه خوانی پرداخت و شرکت کنندگان با سینه زنی و عزاداری گوشه‌هایی از عشق و ارادت خود به هشتمین امام شعیان جهان را به نمایش گذاشته و در سوگ شهادت آن حضرت اشک ماتم ریختند.
*آیین وداع با ماه محرم و صفر و صُفه خوانی خادمین حرم مطهر حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام)
خدام حرم مطهر خواهر بزرگوار امام هشتم (علیهم السلام) در صفوف منظم در صحن این بارگاه نورانی ایستادند و با نوحه‌خوانی و مرثیه سرایی، شهادت امام علی بن موسی الرضا(علیه السلام) را به صاحت مقدس حضرت بقیة الله الاعظم (ارواحنا فداه) و این امامزاده واجب التعظیم تسلیت گفتند.
زائران محزون و خادمان بارگاه نورانی حضرت زینب بنت موسی بن جعفر (علیهم السلام) همنوا با مرثیه سرایی مجتبی ایروانی اشک ماتم ریختند.

 

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1397/08/20 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir