آخرين بروزرساني سه‌شنبه 27 آذر 1397

بازدید مصطفی امامی؛ کارگردان مستند «هواداری» از مکسا

به گزارش روابط عمومی بنیاد خیریه راهبری آلاء،‌ مصطفی امامی؛ کارگردان و مستند ساز با حضور در مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء (مکسا) از نزدیک با فعالیت‌های این مرکز آشنا شد.

داوود نیکی؛ مدیر مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء (مکسا) در این بازدید ضمن شریح خدمات و فعالیت‌های این مرکز اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های ممتاز مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء ارائه خدمات طب حمایتی تسکینی به بیماران میتلا به سرطان بدون در نظر گرفتن شرایط مالی، مذهبی و نژادی به صورت کاملا رایگان است.

نیکی افزود: این مرکز از سال 1388 کار خود را آغاز و تا کنون به بیش از یک‌صد هزار بیمار مبتلا به سرطان خدمات طب حمایتی تسکینی را ارائه کرده است.

همچنین مصطفی امامی؛ کارگردان و مستند ساز در این بازدید با اشاره به برنامه‌ریزی شبکه مستند سیما برای تولید مستند «زیستن» در سیزده قسمت 50 دقیقه‌ای، بیان داشت: در این مجموعه قرار است چندین مستند ساز در خصوص سرطان‌های گوناگون همچون خون، کلیه، ریه و … مستندهای را تولید کنند.

امامی افزود: امید است با تولید و پخش این مستندها از سیما سطح آگاهی و اطلاعات عمومی مردم نسبت به ابعاد گوناگون بیماری سرطان افزایش پیدا کند.

دکتر متین سیف‌الهی؛ مدیر شبکه مراقبت در منزل مکسا نیز در این جلسه ضمن تشریح فعالیت‌های شبکه مراقبت در منزل مکسا گفت: با توجه به مدل بومی شده ارائه خدمات مراقبت در منزل ویژه بیماران مبتلا به سرطان در این مرکز و نتایج آن،‌ امروز مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء به یکی از قطب‌های علمی آموزشی این حوزه تبدیل شده است.

همچنین در این بازدید مقرر شد مصطفی امامی؛ کارگردان و مستند ساز از بخش مکسا در بیمارستان فیروزگر بازدید و همراه تیم مراقبت در منزل این مرکز در خانه بیماران حضور پیدا کرده و از نزدیک با خدمات این مرکز آشنا شود.

بر اساس این گزارش تولید مستند «زیستن» به تهیه کنندگی محسن استاد علی در سیزده قسمت پنجاه دقیقه ای در شبکه مستند سیما تصویب شده است.

این مجموعه با به اشتراک گذاشتن بیماری‌های مختلف عصر حاضر به بررسی، معرفی و نمایش وضعیت بیماران مختلف پرداخته و همچنین با ارائه راهکارهای مقابله با هر بیماری باعث ایجاد انگیزه جهت ادامه زندگی و جلوگیری از سرعت رو به رشد و آموزش نحوه مواجه  با بیماری برای بیماران فعلی می‌شود.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1397/09/27 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir