آخرين بروزرساني شنبه 27 دی 1399

ششمین مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان (مکسا) در کرمان راه‌اندازی می‌شود

ششمین مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان با همکاری خیریه ثامن‌الحجج (ع) در دارالشفای امام رضا (ع) راه‌اندازی می‌شود.به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، دکتر محمدصالح طیب‌نیا مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء، با اعلام این خبر اظهار کرد: مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان یکی از مجموعه‌های بنیاد آلاء است که با عنوان اختصاری مکسا در شهرهای اصفهان، تهران، قم، مشهد و کاشان در حال ارائه خدمت به بیش از ۲۳ هزار بیمار مبتلابه سرطان است.
طیب‌نیا بابیان این‌که با توجه به وجود تجهیزات و خیرین پای‌کار پیش‌بینی می‌کنیم مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان در کرمان سریعتر رشد کند و به تعداد بیماران بیشتری ارائه خدمت داشته باشد، بیان کرد: خدمات مکسا در قالب هشت کلینیک تخصصی به بیماران مبتلابه سرطان ارائه می‌شود.
مدیرعامل بنیاد آلاء در بخش دیگری از سخنان خود بابیان این‌که استان کرمان به دلیل قرار گرفتن در مرکز جنوب شرق کشور موقعیتی استراتژیک دارد، افزود: با توجه به موقعیت استراتژیک این استان و همچنین زیرساخت‌ها و ظرفیت بسیاری خوب موسسه خیریه ثامن‌الحجج (ع) برای راه‌اندازی مرکز کنترل سرطان ایرانیان (مکسا) امید است در آینده نزدیک این مرکز پاسخ‌گوی نیاز بیماران مبتلابه سرطان استان‌های هم‌جوار نیز باشد.
همچنین دکتر حسن ابوالقاسمی نیز در حاشیه این مراسم بابیان اینکه ششمین مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان (مکسا) به‌منظور ارائه خدمات حمایتی و تسکینی به بیماران مبتلابه سرطان شهر کرمان بر اساس آخرین استاندارهای روز در کرمان راه‌اندازی می‌شود، گفت: بر اساس آمار موجود در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور مبتلابه بیماری سرطان هستند و سالانه ۱۲۰ هزار نفر به جمعیت این بیماران اضافه می‌شوند.
وی شیوع سرطان خون را در کودکان، سرطان پستان را در بانوان و سرطان دستگاه گوارش را در آقایان ازجمله شایعترین انواع سرطان در کشور عنوان کرد.
علی شمسی‌نیا مدیرعامل خیریه ثامن‌الحجج کرمان نیز در این نشست بابیان این‌که دارالشفای امام رضا (ع) کرمان در سه فاز و با هشت هزار مترمربع زیربنا در دست احداث است که مقررشده است مکانی مناسب به مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان در این دارالشفا اختصاص پیدا کند.
شمسی نیا عنوان کرد: با افتتاح مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان گام بسیار بزرگی برای استان کرمان و استان‌های هم‌جوار درزمینهٔ پیشگیری از بیماری سرطان و ارائه خدمات حمایتی و تسکینی به این دسته از بیماران برداشته خواهد شد.
بر اساس این گزارش تفاهم‌نامه راه‌اندازی ششمین مرکز کنترل سرطان ایرانیان بین مجموعه خیریه راهبری آلاء و موسسه خیریه بیماران خاص ثامن‌الحجج (ع) در کرمان منعقد شده که بر اساس آن مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلاء در ساختمان دارالشفا امام رضا (ع) کرمان راه‌اندازی خواهد شد.
در این تفاهمنامه آموزش، کادر سازی و به کارگیری نیروی انسانی مورد نیاز و تجهیز مرکز بر عهده مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان قرار گرفته است و خیریه ثامن الحجج (ع) نیز تامین محل استقرار و همچنین مشارکت در تامین هزینه‌های این مرکز را با همراهی خیرین و نیکوکاران بر عهده خواهد داشت.
همچنین مقرر شده است با توجه به وجود آزمایشگاه ژنتیک در مرکز دارالشفاء امام رضا کرمان موضوع تشخیص به هنگام و غربالگری به صورت جدی در دستور کار مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان کرمان باشد.
قرار است ظرف یک ماه آینده ساختمان این مرکز در کرمان تجهیز شود و این بخش تا پایان سال جاری به‌صورت عملیاتی آغاز به کار کند.

 

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1399/10/27 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir