آخرين بروزرساني شنبه 27 دی 1399

نشست هم‌افزایی مسئولان بنیاد آلاء با خیرین استان کرمان

مسئولان بنیاد آلاء در نشستی مشترک با خیرین استان کرمان که به میزبانی خیریه ثامن‌الحجج کرمان برگزار شد، گسترش فعالیت‌های این بنیاد به استان کرمان خبر دادند.به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، دکتر محمدصالح طیب‌نیا مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در آیین انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بنیاد آلاء با خیریه ثامن‌الحجج کرمان که با حضور جمعی از خیرین و نیکوکاران شهر کرمان برگزار شد، بیان کرد: بنیاد خیریه راهبری آلاء با شعار پرداختن به کارهای خیر اولویت‌دار بر زمین‌مانده در دو عرصه خیر جاری (حوزه تصدی‌گری) و خیر ماندگار (حوزه راهبری) برنامه‌ها و فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی و در دست اقدام دارد.
طیب‌نیا در ادامه با تاکید بر این که مدیریت سرطان شامل چهار بخش پیشگیری، غربالگری یا تشخیص زودهنگام، درمان و خدمات حمایتی و تسکینی است، افزود: در کشور بیشتر به حوزه درمان توجه می‌کنیم و بر همین اساس بنیاد آلاء از حدود ۱۰ سال قبل با ورود به حوزه خدمات حمایتی و تسکینی در غالب مرکز مکسا تلاش کرده است به یکی از نیازهای مغفول مانده بیماران مبتلابه سرطان پاسخ دهد.
وی دانش فنی و بومی‌سازی شده مکسا در ارائه خدمات حمایتی تسکینی را از دیگر نقاط قوت این مرکز عنوان کرد و بیان داشت: با توجه به برگزاری نشست با خیرین و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی کرمان و همچنین قول مساعد ایشان درزمینهٔ صدور مجوزهای لازم امیدواریم این مرکز تا پایان سال به‌طور کامل به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء در ادامه با اشاره به اقتصاد کلان حوزه خیر و نیکوکاری اشاره کرد و بیان داشت: هر چند در حوزه خیر و نیکوکاری هرساله هزینه‌های کلانی صرف می‌شود اما ما شاهد اثربخشی کامل و مطلوبی در این عرصه نیستیم، به همین دلیل بنیاد آلاء حوزه خیر ماندگار را به‌منظور تولید دانش درزمینهٔ امر خیر، اصلاح الگوهای مدیریتی امر خیر و همچنین فرهنگ‌سازی درزمینهٔ امر خیر را راه‌اندازی کرده است.
همچنین دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان نیز در این نشست با اشاره به این راه‌اندازی ششمین مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان در شهر کرمان بیان داشت: امید است با همراهی و همکاری خیرین و نیکوکاران گرامی این مرکز بتواند خدمات مطلوب و مناسبی را در حوزه خدمات حمایتی و تسکینی به بیماران مبتلابه سرطان شهر کرمان ارائه کند.
ابوالقاسمی تصریح کرد: با توجه به نرخ بالای ابتلا به بیماری سرطان در سطح کشور نیاز است تا گسترش خدمات حمایتی تسکینی به بیماران مبتلابه سرطان به دیگر شهرهای کشور نیز گسترش پیدا کند و در این زمینه نیازمند همراهی و مساعدت خیرین و نیکوکاران هستیم.
دکتر محمد جهانگیری مدیر مرکز مکسا نیز در این نشست با تأکید بر این‌که مرکز مکسا به‌عنوان یک خیریه توانسته است مجوز آموزش و توانمندسازی را از وزارت بهداشت و آموزش و درمان پزشکی دریافت کند، بیان داشت: این موضوع نشان‌دهنده سطح بالای فعالیت علمی در مکسا است.
جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود به راه‌اندازی کال سنتر و کانتکت سنتر ویژه بیماران مبتلابه سرطان اشاره کرد و بیان داشت: تمامی بیماران مبتلابه سرطان تحت پوشش مکسا دارای پرونده پزشکی آنلاین بوده که بر اساس آن می‌توانند در هر ساعت از شبانه‌روز که نیازمند خدمات مشاوره پزشکی شدند ضمن تماس با این مرکز از مشاوره‌های پزشکان دوره‌دیده مرکز تماس مکسا بهره‌مند شوند.
علی شمسی‌نیا مدیرعامل خیریه ثامن‌الحجج کرمان نیز در این نشست بابیان این‌که دارالشفای امام رضا (ع) کرمان در سه فاز و با هشت هزار مترمربع زیربنا در دست احداث است که مقررشده است مکانی مناسب به مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان مکسا در این دارالشفا اختصاص پیدا کند.
شمسی نیا عنوان کرد: با افتتاح مرکز پیشگیری و کنترل سرطان ایرانیان مکسا گام بسیار بزرگی برای استان کرمان و استان‌های هم‌جوار درزمینهٔ پیشگیری از بیماری سرطان و ارائه خدمات حمایتی و تسکینی به این دسته از بیماران برداشته خواهد شد.

 

 

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1399/10/27 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir