آخرين بروزرساني شنبه 14 فروردین 1400

کتاب «معماران عصر جدید» منتشر شد

کتاب «معماران عصر جدید» به همت «پژوهشکده آلاء» با موضوع تحلیلی بر وضعیت سازمان‌های مردم نهاد در ایران و جهان چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، امروز در بسیاری از کشورهای جهان، بخش مردم نهاد به طور عام و سازمان‌های خیریه به طور خاص رکنی از ساختار جامعه در کنار بخش دولتی و خصوصی محسوب می‌شوند. این مجموعه‌ها، به ویژه سازمان‌های مردم نهاد، در حوزه مشارکت‌های اجتماعی به عنصری بی‌بدیل در همه عرصه‌های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و حتی امنیتی و نظامی در دوران معاصر تبدیل شده‌اند.

تعداد زیاد مطالعات، تحقیقات و انتشارات دو دهه اخیر در مدح یا نقد رویکردهای نیکوکاری سازمانی، رشد چشمگیر شمار سازمان‌های مردم نهاد در تمامی کشورهای دنیا، گسترش دامنه موضوعات کار این سازمان‌ها به حوزه‌های غیررفاهی و ورود افراد مشهور و کمپانی‌های تاثیرگذار و بزرگ جهانی در این عرصه موید این تحول شگرف است.

کتاب «معماران عصر جدید»، با توجه به اهمیت عرصه خیر در آینده و به ویژه برای جوامع در حال توسعه، به مطالعه موضوع سازمان‌های مردم نهاد می‌پردازد.

با این دیدگاه این کتاب ضمن شناسایی مفاهیم بنیادین بخشش، به مطالعه سازمان‌های حوزه امر خیر از جمله پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها در جهان می‌پردازد و نمونه‌های را معرفی می‌کند. مخاطبان در وهله اول، فعالان سازمان‌های خیریه و علاقه‌مندان با تاسیس خیریه‌اند. در اولویت بعد، سیاستگذاران و نهادهای حاکمیتی، در این کتاب با نمونه‌هایی از نحوه عملکرد راهبری و مدیریت و برنامه‌های خیریه‌های سرشناس آشنا می‌شوند تا بتوانند در طرح نقشه راه و پیشبرد ماموریت‌های متعالی خود، موفق‌تر عمل کنند.

کتاب «معماران عصر جدید» به همت «بنیاد خیریه راهبری آلاء و پژوهشکده آلاء» و قلم «دکتر محمدصالح طیب‌نیا، مینا فلاح و حوریه ربانی اصفهانی» با موضوع تحلیلی بر وضعیت سازمان‌های مردم نهاد در ایران و جهان و چاپ و منتشر شد.

این کتاب در قطع وزیری، 362صفحه، شمارگان هزار نسخه و بهای 65 هزار تومان چاپ شده است.

علاقمندان به منظور تهیه این کتاب و دیگر کتاب‌های برند آلاء می‌توانند با بنیاد آلاء تماس بگیرند.

 

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1399/12/20 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir