آخرين بروزرساني شنبه 04 اردیبهشت 1400

طبخ و توزیع نیم میلیون غذای گرم در ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، دکتر طیب نیا مدیرعامل بنیاد خیریه راهبری آلاء با اشاره به اینکه، بخش قابل‌توجهی از جامعه امروز زیرخط فقر است و توان تأمین معاش روزانه خود را ندارند، گفت: اطعام نیازمندان از موضوعات مورد تأکید در دین اسلام است که ائمه معصومین علیهم‌السلام نیز برای انجام این فریضه سفارش فراوان کرده‌اند و یکی از گردنه‌های سخت در روز قیامت اطعام فقراست که مورد سؤال قرار می‌گیرد.

دکتر محمدصالح طیب‌نیا در ادامه افزود: به همت برخی از خیرین نیک‌اندیش، طرح اطعام نیازمندان را تحت عنوان «سفره پدری» به نام امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام و تأسی از سیره ایشان؛ از عید غدیر سال گذشته آغاز کردیم که به لطف خدا این طرح در کل کشور و در بیش از ۲۰ استان توسعه پیدا کرد.

او شعار اصلی طرح سفره پدری را «هیچ نیازمندی در کشور نباشد که حداقل یک وعده‌غذای گرم در روز نداشته باشد» عنوان کرد و بیان داشت: در ماه مبارک رمضان با مشارکت بانیان خیر، امکان افزایش ظرفیت این طرح به بیش از نیم میلیون اطعام روزانه وجود دارد.

مدیرعامل بنیاد خیریه آلا ویژگی این پویش را شکل‌گیری کانون‌های اطعام در تمامی شهرستان‌های کشور خواند و متذکر شد: به ازای هر یک وعده غذایی که خیرین تأمین می‌کنند، دو پرس غذا توسط گروه‌های جهادی و کانون‌های اطعام تأمین می‌شود و این شبکه گسترش پیدا می‌کند. علاقه‌مندان و بانیان خیر می‌توانند نذورات خود را شماره کارت ۵۰۴۱-۷۲۷۰-۱۰۰۹-۴۹۷۵ به نام شبکه مردمی اطعام کوثر واریز نمایند، همچنین هزینه هر پرس غذا ۲۰.۰۰۰ تومان است.

نظرات[ ۰ ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1400/02/04 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir