آخرين بروزرساني دوشنبه 17 خرداد 1400

برنامه‌های ترم زمستان بهار ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله برگزار شد

مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله با اعلام این خبر گفت: برنامه‌های ترم زمستان بهار ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله با حضور ۲۲۵ متربی در قالب ۱۴ گروه از ۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ تا 30 اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰ در شعب اصفهان و قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، مهدی نفیسی مهر با تأکید بر اینکه برنامه‌های استعدادی و تربیتی مرکز سلاله در این ترم به‌صورت حضوری و غیرحضوری برگزار شد، افزود: کلاس‌های مرکز سلاله در این ترم به‌صورت حضوری با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و با تشدید شیوع ویروس کرونا به‌صورت غیرحضوری در فضای اسکای روم برگزار شد.

وی بابیان اینکه جلسات فرهنگی تربیتی رویش باهدف تقویت هوش هیجانی و رشد تقیدات مذهبی، تحکیم عقاید و کسب مهارت‌های اجتماعی در کنار رشد اخلاقی برگزار شد، تأکید کرد: دغدغه اصلی مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله تربیت است.

نفیسی مهر ادامه داد: متربیان در این ترم طبق سرفصل‌های مشخص‌شده طرح ۹ ساله شجره طوبی، شامل تفکر و خلاقیت و آداب اجتماعی در سیره اهل‌بیت علیهم‌السلام برای پایه چهارم، تحلیل فیلم و فروع دین برای پایه پنجم، امربه‌معروف در سیره پیامبر صلوات‌الله‌علیه و خاطره‌نویسی برای پایه ششم، تقلید و نظم برای پایه هفتم، خداشناسی برای پایه هشتم، خدا و معاد شناسی برای پایه نهم و آشنایی با صحیفه سجادیه برای پایه‌های دهم در جلسات فرهنگی تربیتی رویش حاضر شدند.

مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله در ادامه به کلاس‌های استعدادی‌ترم زمستان بهار ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ اشاره و خاطرنشان کرد: متربیان شعب اصفهان و قم مرکز سلاله در دو ساحت علمی فناوری و فرهنگی هنری در کلاس‌های نجوم، انرژی‌های نو، طراحی، کلیپ سازی، نانوتکنولوژی، مبانی برنامه‌نویسی، لذت‌های ادبیات، خوشنویسی، رباتیک و برنامه‌نویسی شرکت نمودند.

نفیسی مهر با تأکید بر اینکه متربیان می‌بایست در کنار پرورش استعداد خود، مهارت‌های اولیه‌ای که در طول زندگی به آن احتیاج دارند را بیاموزند، افزود: متربیان مرکز سلاله در جهت کسب مهارت‌های عملی در کنار دانش‌افزایی، در کارگاه‌های مهارتی ICDL، امداد و نجات، تعمیر لوازم‌خانگی، فن بیان و آشنایی با مشاغل نوین و بازار کار حاضر شدند.

ایشان بابیان اینکه کلاس‌های انجمن نامه آسمانی باهدف آشنایی و ایجاد انگیزه ره آموزان برای کار با قرآن، فصیح خوانی و فهم آیات قرآن برگزار شد، عنوان کرد: این کلاس‌ها در ۱۴ جلسه با موضوع روخوانی و روان‌خوانی برای پایه‌های چهارم تا ششم و حفظ موضوعی قرآن کریم برای پایه‌های هفتم تا دهم برگزار شد.

مهدی نفیسی مهر برنامه‌های مناسبتی، کارگاه آموزش خانواده، جلسات مشاوره، کلاس‌های تقویتی درسی، لیگ‌های بازی، اردوهای تربیتی و آموزشی، پخش فیلم‌های تربیتی و رزمایش همدلی و کمک مؤمنانه، تشکیل شورای جوانه‌ها، جشنواره سلاله تلنت و بازارچه خیریه سلاله را از دیگر برنامه‌های این مراکز در ترم زمستان بهار ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹ برشمرد.

 

 

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1400/03/17 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir