آخرين بروزرساني سه‌شنبه 23 شهریور 1400

۲۳ موکب حرم حضرت زینب (س) اصفهان میزبان زائران کربلا می‌شوند

مدیرحرم حضرت زینب (س) اصفهان از برپایی ۲۳ موکب خدمت رسانی به زائران پیاده روی اربعین حسینی خبر داد و گفت: امسال هفتمین سال خدمت رسانی موکب‌های حرم مطهر به زائران امام حسین (ع) است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به خدمت رسانی حرم حضرت زینب (س) اصفهان برای راهپیمایی اربعین امسال اظهار داشت: برای این امر ۲۳ موکب در سال جاری از این حرم مطهر به زائران امام حسین (ع) خدمت‌رسانی خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه سابقه هفت ساله حرم مطهر حضرت زینب (س) اصفهان در راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی ابراز داشت: فعالیت این موکب‌ها در سال جاری متفاوت‌تر از گذشته خواهد بود.

مدیر حرم مطهر حضرت زینب (س) اصفهان گفت: شست و شوی لباس زائرین و توزیع یخ در بیش از ۲۰ موکب به صورت شبانه روزی انجام می‌شود و تا روز اربعین ادامه دارد.

وی شعار امسال را طریق الحب عنوان کرد و افزود: طبق رسم هرساله ۱۵۰ نفر از خدام براساس توانایی، عملکرد و تعهد خدمتشان در آستان مقدس حضرت زینب (س) اعزام می‌شدند که به دلیل محدودیت در تعداد زائران، ۶۰ نفر جهت خدمت رسانی در این موکب ها اعزام خواهند شد.

حجت الاسلام صادق زاده تصریح کرد: همچنین یکی از شرایط اعزام تزریق دو دز واکسن و انجام آزمایش pcr خادمین بود که صورت گرفت.

وی به برقراری ارتباط و انعقاد تفاهم‌نامه با ۱۰۰ موکب دار عراقی اشاره کرد و ادامه داد: توزیع تبرکات و هدیه پرچم حرم مطهر به موکب داران عراقی جهت همکاری در طول سال انجام می‌شود.

حجت الاسلام صادق زاده با اشاره به اینکه هزینه موکب‌ها توسط بانیان خیر تأمین می‌شود، گفت: آماده سازی موکب ها سه روز طول می‌کشد و تجهیزات آن شامل ۱۷ ماشین لباسشویی و ۳ دستگاه یخ ساز است که روزانه ۷۵۰ قالب یخ بین زائرین کربلا توزیع خواهد کرد.

وی ابراز داشت: خادمین حرم حضرت زینب (س) صبح امروز در مراسمی ویژه به سمت کربلا بدرقه شدند.

 

 

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1400/06/23 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir