آخرين بروزرساني شنبه 18 دی 1400

حضور 262 متربی در برنامه‌های ترم تابستان مرکز سلاله

تابستان داغ مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله با حضور 262 متربی در قالب ۱۶ گروه از روز شنبه ۵ تیرماه در شعب اصفهان و قم آغاز و تا روز چهارشنبه 31 شهریورماه ادامه داشت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله با اعلام این خبر گفت: «کلاس‌های مرکز سلاله در این ترم به صورت حضوری و غیرحضوری و با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد».

مهدی نفیسی مهر با تأکید بر اینکه جلسات فرهنگی تربیتی رویش با هدف ارتقای سطح توانمندی متربیان در تمام ساحات وجودی انسان و رسیدن به انسان کامل، سالم و متعالی برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: «متربیان در این ترم طبق سرفصل‌های مشخص شده طرح ۹ ساله شجره طوبی، شامل روخوانی کتاب و تولید نشریه دیواری و سه بعدی و تولید کتاب برای پایه‌های چهارم تا ششم شگفتی‌های افرینش (توحید) برای پایه هفتم، احکام برای پایه هشتم، راهنماشناسی برای پایه نهم، دشمن‌شناسی برای پایه دهم و حکومت اسلامی برای پایه‌های یازدهم در جلسات فرهنگی تربیتی رویش حاضر شدند».

مسئول تربیت و پژوهش مرکز سلاله در ادامه به کلاس‌های استعدادی ترم تابستان ۱۴۰۰ اشاره و خاطرنشان کرد: «متربیان شعب اصفهان و قم مرکز سلاله در دو ساحت علمی فناوری و فرهنگی هنری در کلاس‌های لذت های علوم، نقاشی، سفالگری، رباتیک مقدماتی، لذت‌های فارسی، مبانی پرواز، طراحی، آزمایشگاه علوم، کلیپ‌سازی، برنامه‌نویسی، رباتیک تخصصی و نانو تکنولوژِی و پویانمایی شرکت کردند».

نفیسی‌مهر با تأکید بر اینکه پرورش استعداد و مهارت باید توأم با یکدیگر باشد، افزود: «متربیان مرکز سلاله در برای کسب مهارت‌های عملی در کنار دانش‌افزایی، در کارگاه مهارت‌های خانه داری، ارتباط با طبیعت، ترفندهای بازی‌های فکری، کار با کامپیوتر، کمک‌های اولیه، کار با ابزارهای فنی و مطالعه و تست‌زنی حاضر شدند».

وی با بیان اینکه کلاس‌های انجمن نامه آسمانی با هدف انس متربیان با قرآن کریم و  تشخیص استعداد قرآنی متربیان در یکی از حوزه‌های حفظ، قرائت و مفاهیم برگزار می‌شود، عنوان کرد: «این کلاس‌ها در ۱۲ جلسه با موضوع روخوانی و روانخوانی برای پایه‌های چهارم تا ششم و حفظ موضوعی قرآن کریم برای پایه‌های هفتم تا یازدهم برگزار شد».

مهدی نفیسی‌مهر برنامه‌های مناسبتی، کارگاه آموزش خانواده با موضوع «فرزند پروری در عصر دیجیتال» و «افزایش تقیدات مذهبی»، جلسات مشاوره، انجمن اولیاء، برنامه‌های ورزشی، اردوهای تربیتی و آموزشی،  شورای جوانه‌ها، شورای مشورتی مربیان تربیتی، جشنواره سلاله تلنت و بازدیدهای علمی و تربیتی  را از دیگر برنامه‌های این مراکز در ترم تابستان ۱۴۰۰ برشمرد.

برگزاری آیین اختتامیه برنامه‌های ترم تابستان 1400 مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله شعبه قم

حجت‌الاسلام علی حق‌شناس در این مراسم که شامگاه دوشنبه 29 شهریورماه در قالب هیئت سلالة النبی صلوات الله علیه برگزار شد، با اشاره به تشرف آیت الله سید ابولحسن اصفهانی ومرحوم عبد النبی اراکی محضر امام زمان ارواحنافداه، به بیان استفاده از فرصت‌ها و زمان سنین نوجوانی برای رسیدن به مقامات والای معنوی پرداخت.

تقدیر از نفرات برتر مسابقات ماه مبارک رمضان، مسابقات جشنواره ورزشی شهید فخری زاده، ممتازین تحصیلی، نفرات برتر مسابقات غدیر و مرثیه سرایی کربلایی سید مهدی ابراهیمی و کربلایی رضا عرفان مهر از جمله برنامه های این مراسم معنوی بود.

متربیان مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله در پایان آخرین جلسه هیئت سلالة النبی صلوات الله علیه مهمان سفرع با کرامت حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بودند.

 

 

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1400/07/17 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir