آخرين بروزرساني شنبه 22 آبان 1400

تحلیل سریال «بازی مرکب» در عصرانه دانش‌آموزی مرکز سلاله

سریال «بازی مرکب» محصول کشور کره جنوبی در عصرانه دانش‌آموزی مرکز تربیتی و پرورش استعداد سلاله شعبه اصفهان تحلیل شد.

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد آلاء، در این برنامه که با حضور دکتر احمد مهرشاد؛ پژوهشگر حوزه فرهنگ و رسانه و محمدحسین اعتزازیان؛ فعال فرهنگی و اجتماعی عصر یکشنبه ۱۶ آبان‌ماه برگزار شد، موضوعاتی چون «عوامل محبوبیت این سریال» «کیفیت ساخت»، «کار رسانه‌ای بر روی اثر»، «برخورداری از عوامل جوان‌پسند»، «برخاستن از فرهنگ بومی»، «احساس هم داستانی بیننده با فیلم» و «سناریوی تأثیرگذار» مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در ادامه این جلسه به محتواهای قابل گفت‌وگو در این سریال همچون «مسئله آسیب‌های سرمایه‌داری»، «تعارض بین زندگی به‌شدت خشن جدید با خانواده سنتی»، «بی‌ارزش شدن جان انسان‌ها در نظم جهانی و مسئله جمعیت» و «مسئله بقا» پرداخته شد.

دکتر احمد مهرشاد در گفتمان دانش‌آموزی مرکز سلاله به معنا و مفهوم سرمایه‌داری و نیز نمودهای آن در سریال بازی مرکب اشاره و به طرح این پرسش که چرا نظام سرمایه‌داری جهانی، خود به خلق این آثار در انتقاد از خود می‌پردازد؟ پرداخت.

وی برخورداری از سواد رسانه و نقادی آن را تنها راه مقاومت در مقابل این امر می‌دانست و خاطرنشان کرد: پاسخ نهایی این سریال، بی حس شدن به مشکلات سرمایه‌داری و پذیرفتن آن، تخلیه هیجانات ناشی از عصبانیت مردم از سرمایه‌داری و نیز احساس بی‌فایدگی مقاومت در مقابل آن بود.

سریال بازی مرکب (Squid Game) محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن، درام به کارگردانی هوانگ دونگ هیوک در سال 2021 ساخته شده است و بازیگرانی چون لی جونگ جه، پارک هه سو، وی هاجون، جونگ هویون، او یونگ سو، هو سونگ ته، انوپام تریپاتی و کیم جو ریونگ به ایفای نقش پرداخته‌اند.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1400/08/22 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir