آخرين بروزرساني شنبه 18 دی 1400

روحانیت باید مستقل و پیشگام در امور خیر باشد / همکاری بنیاد خیرین حوزه با خیر ماندگار

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین فخر روحانی، مدیرعامل بنیاد خیرین حوزه‌های علمیه، یکشنبه ۵ دی‌ماه در نشستی مشترک با حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیانی، مدیرعامل بنیاد آلاء و حجت‌الاسلام‌والمسلمین ملانوری، مدیر مجموعه خیر ماندگار حضور یافت.

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد آلاء، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیانی مدیرعامل بنیاد آلاء در این نشست اظهار کرد: در حال حاضر مؤسسه بین‌المللی المرتضی (ع) و مرکز نوآوری آلاء دو مرکز از مراکز تابعه بنیاد آلاء هستند که در زمینه‌های علمی و پژوهشی ارتباط خوبی را با بدنه حوزه علمیه برقرار کرده‌اند.

وی ادامه داد: این تمایل در بنیاد آلاء وجود دارد که بتوانیم با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری صحیح در زمینه فعالیت‌های علمی مشترک همکاری‌هایی را با بنیاد خیرین حوزه‌های علمیه به انجام برسانیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دیانی یادآور شد: باتوجه‌به اینکه بسیاری از طلاب کشورمان با شهریه حداقلی و زیرخط فقر عزتمندانه زندگی می‌کنند آمادگی داریم تا در زمینه ارائه خدمات طب حمایتی تسکینی و یا کمک در تهیه بعضی از اقلام ضروری، همکاری داشته و خواهیم داشت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ملانوری، مدیر مجموعه خیر ماندگار نیز در این نشست مشترک اظهار کرد: خیر ماندگار شعار خود را «انجام امور خیر اولویت‌دار بر زمین‌مانده» تعیین کرده و در این راستا می‌کوشد با مطالعه علمی و تولید دانش، نسبت به: هدایت خیران و واقفان به سمت اولویت‌های خیر، مهارت‌افزایی جهت مدیریت بهینه امور نیکوکاری و فرهنگ‌سازی در زمینه تعمیق و گسترش کار خیر اقدام کند.

وی تأکید کرد: ما معتقدیم یکی از رسالت‌های روحانیت در طول تاریخ شیعه، همواره رسیدگی به مسائل اجتماعی و مشارکت و پیش‌گامی در امور خیر بوده است که امروز هم باید ادامه پیدا کند و تقویت شود. از سوی دیگر، روحانیت نیز در طول تاریخ همواره از دولت‌ها استقلال مالی و فکری داشته و همین امر در پیروزی انقلاب اسلامی نیز مؤثر بود.

مدیر مجموعه خیر ماندگار تصریح کرد: لذا ازاین‌حیث، همکاری با حوزه بسیار حائز اهمیت است و امکان تعریف فعالیت‌های مشترک علمی، برنامه‌های مهارت‌افزایی در زمینه نیکوکاری و … با بنیاد خیرین حوزه‌های علمیه وجود دارد.

در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین فخر روحانی، مدیرعامل بنیاد خیرین حوزه‌های علمیه اظهار کرد: این بنیاد در تابستان سال جاری باتدبیر حضرت آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه و پیگیری مجدانه ایشان آغاز به کارکرد.

وی افزود: بهره‌گیری از توانمندی‌های مادی و معنوی خیرین و تشویق و ترغیب نیکوکاران و نیک‌اندیشان در تقویت و گسترش حوزه‌های علمیه، اشاعه فرهنگ اسلامی وقف و باقیات الصالحات، ایجاد زمینه‌های مناسب اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی جهت تقویت و استمرار حمایت‌های خیران و واقفان از حوزه‌های علمیه و ایجاد همگرایی بین خیران در حمایت و تأمین حوزه از مهم‌ترین اهداف این بنیاد است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فخر روحانی تأکید کرد: رویکرد اصلی بنیاد، فعالیت علمی، پژوهشی و تبلیغی و ترویجی در امور خیرِ مربوط به حوزه است و گرچه در صورت ضرورت، در زمینه کمک‌های معیشتی و سلامت به طلاب نیز همکاری‌هایی را جذب می‌کنیم اما با تأسیس دفاتر شعب استانی، اصل فعالیت خود را بر مبنای تعمیق عالمانه کار خیر قرار داده‌ایم.

در ادامه این جلسه، محمد طاهانژاد، مسئول آکادمی خیر ماندگار، مجید ولی‌محمدی، مسئول سامانه خیر ایران دکتر حمید حاجی ابراهیم، مسئول واحد ارزیابی خیریه‌ها به ارائه نقطه‌نظرات خود پرداختند.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1400/10/11 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir