آخرين بروزرساني دوشنبه 20 دی 1400

نخستین کارگاه عکس نیکوکاری برگزار می‌شود + عناوین و اساتید

به گزارش روابط‌عمومی بنیاد آلاء، نشست هم‌اندیشی نخستین کارگاه عکس نیکوکاری، شنبه ۱۱ دی‌ماه با حضور جمعی از اساتید و عوامل اجرایی این رویداد در محل مرکز فرهنگ نیکوکاری برگزار شد.

 در ابتدای این جلسه، سید علی مظلومی، دبیر کارگاه عکس نیکوکاری، ضمن تشکر از اساتید همکار در این رویداد اظهار داشت: کارگاه عکس نیکوکاری خود شامل چهار کارگاه: «عکس موبایلی» با تدریس بابک کنعانی، «مجموعه عکس» با تدریس فاطمه بهبودی، «عکاسی مستند» با تدریس مجید حجتی و «سلکت، ویرایش، ارائه عکس» با تدریس وحید حسن عباسی می‌باشد.

وی تصریح کرد: به دلیل استفاده از اساتید مطرح کشور، بی‌شک این چهار کارگاه یکی از نمونه‌های موفق آموزش عکاسی خواهد بود.

در ادامه این جلسه، مهدی توسلی، مدیر مرکز فرهنگ نیکوکاری با توضیح اهداف مجموعه خیر ماندگار به بیان بخش‌های مختلف این مرکز پرداخت و گفت: مرکز فرهنگ نیکوکاری در جهت تعمیق فرهنگ‌سازی در حوزه امور نیکوکاری تلاش دارد تا نخبگان عرصه‌های مختلف هنری را نسبت به امر خیر دغدغه‌مند کند.

وی افزود: به همین جهت علاوه بر تولیدات چندرسانه‌ای مانند پادکست، انیمیشن، فیلم کوتاه و… برگزاری رویدادهای نوآورانه مختلف هنری مانند جشنواره ملی شعر، جشنواره ملی عکس، نشست سینما و نیکوکاری و… نیز در دستور کار مرکز فرهنگ نیکوکاری قرار دارد. کارگاه عکس نیکوکاری نیز از جمله این رویدادهاست.

 در ادامه، حجت‌الاسلام محمدمهدی خان‌محمدی، مسئول رویدادهای نیکوکارانه مرکز فرهنگ نیکوکاری و ناظر کیفی این کارگاه درباره اهداف کارگاه اظهار کرد: علاوه بر اهداف عمومی که در تمام مصادیق نیکوکاری مطرح است در این کارگاه به دنبال چند هدف مخصوص هستیم: اول، نشان‌دادن مصادیق نیکوکاری در زندگی جاری مردم. یعنی باتوجه‌به اینکه نیکوکاری از امور کلی و دارای مصادیق متعدد و نامحدود است آموزش عکاسی با رویکرد نیکوکاری، می‌تواند ابزار و بینشی به علاقه‌مندان عکاسی اعطا کند که ازاین‌پس بتوانند همه انواع و اقسام مصادیق جاری نیکوکاری در جامعه را در قاب دوربین خود ثبت و ضبط کنند.

 وی ادامه داد: دومین هدف، تبلیغ امر خیر به‌وسیله بیان واقعیت است. امروزه که اکثر رسانه‌ها برای تبلیغات خود شیوه‌هایی را پیش می‌برند که بر مبنای صداقت نیست، عکاسی می‌تواند صادق‌ترین رسانه ممکن برای تبلیغ نیکوکاری باشد. به همین دلیل «شعار هر ایرانی، یک نیکوکار» زمانی محقق می‌شود که پس از شکار لحظات نیکوکارانه مردم، بتوانیم آن صحنه‌ها را به شیوه مطلوبی به نمایش دیگران بگذاریم تا این نمایشگاه امر خیر مردم را به نیکوکاری ترغیب کند و بیان کند که هرکس به میزان توان خود می‌تواند نیکوکار باشد.

حجت‌الاسلام خان‌محمدی گفت: سومین هدف، زمینه‌سازی برای شکل‌گیری رشته نیکوکاری در امر عکاسی است. پس از چنین رویدادهایی امید می‌رود که با فزونی‌یافتن آثار و تخصصی‌شدن آن، عکاسی نیکوکارانه به‌عنوان یکی از شاخه‌های عکاسی شناخته شود تا اندک‌اندک جای خود را به‌عنوان یک‌رشته مجزا حتی در نهادهای علمی و دانشگاهی باز کند.

مسئول رویدادهای نوآورانه مرکز فرهنگ نیکوکاری اضافه کرد: چهارمین هدف نیز زمینه‌سازی برای برگزاری جشنواره عکس نیکوکاری است. باتوجه‌به برنامه‌ریزی‌هایی که در ادامه خواهیم داشت خروجی‌های کارگاه عکاسی می‌توانند در جشنواره عکس نیکوکارانه شرکت داده شده و در آن‌ها حائز رتبه شوند.

در ادامه این جلسه، اساتید حاضر نیز به بیان نقطه‌نظرات خود پرداختند.

استاد فاطمه بهبودی با تأکید بر لزوم تداوم این جلسات اظهار کرد: باید برنامه‌ای تدوین کرد تا پس از این رویداد، کسانی که در کارگاه‌ها شرکت کرده‌اند به حال خود رها نشوند.

استاد بابک کنعانی نیز با تأیید این مطلب بر امکان اکران آثار این کارگاه پس از داوری در یک گالری تأکید کرد و درباره زمینه‌سازی برای جشنواره عکس نیکوکاری نیز نکاتی را اظهار داشت.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, اخبار ويژه | 1400/10/13 | | |
 بدون نظر
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir