آخرين بروزرساني دوشنبه 27 آذر 1396

انتشار نخستین شماره از فصل نامه خیرماندگار + دانلود

13به گزارش روابط عمومی بنیاد آلاء، نخستین پیش شماره فصل نامه علمی تروجی خیرماندگار به همت حوزه خیر ماندگار بنیاد آلاء و جمعی از اساتید و پژوهشگران حوزه خیر کشور منتشر شد.

این فصل نامه که با هدف جبران خلاء وجود یک نشریه تخصصی در حوزه امر خیر و مطالعات امر خیر منتشر شده است بالغ بر 140 صفحه، در قطع رقعی و به صورت چهار رنگ منتشر شده است.

در بخشی از سرمقاله این نشریه که به قلم حجت الاسلام علی ملانوری؛ قائم مقام مدیرعامل بنیاد آلاء در حوزه خیرماندگار با عنوان « چرا خیرماندگار؟ چرا فصل نامه خیرماندگار» آمده است: بنیاد خیریه راهبری آلاء که توسعه دانش امر خیر در ایران و تلاش در جهت تقویت این عنصر فرهنگ عمومی جامعه و ارتقاء روش های مدیریتی آن را وجهه دغدغه و همت خود قرار داده و البته نام خیرماندگار برای را برای این گونه تلاش ها پیشنهاد نموده است با استفاده از نظر و کسب مشورت عده ای از اصحاب علم و تجربه می کوشد تا انگیزه این حرکت در این مسیر باشد.

وی در ادامه آورده است: انتشار نشریه ای که که اگر نه به عنوان یک رسانه کاملا تخصصی و علمی، بلکه با هدف ترویج و آموزش در حوزه امر خیر در میان هزاران نشریه موجود در کشور متولد شود و رشد کند یکی از این برنامه ها است. ناگفته پیدا است که انتساب این نشریه به بنیاد خیریه راهبری آلاء نه خواست این بنیاد است و نه عاملی برای بالندگی آن.

بر اساس این گزارش در این شماره از نشریه خیرماندگار مقالاتی به قلم دکتر حمید رضا آیت الهی، دکتر سارا آقابابا، مهناز آزاد، مهدیه خانی سانیج، دکتر الهام ملک زاده، دکتر افسانه پایمرد، ضرغام عبدالهی، سید حسین سیدی و حسین جودت منتشر شده است.

همچنین در این شماره خوانندگان می توانند مصاحبه دکترمحمدصالح طیب نیا در خصوص موضوع توجه به امر دانش در زمینه امر خیر و مصاحبه مدیرعامل موسسه خیریه نذر استغال امام حسین (ع) را در بخش مصاحبه ها مطالعه کنند.

در بخش گزارش و یاداشت این شماره از نشریه خیرماندگار آثاری با عنوان « با خود می گویم»، «دیوار مهربانی»، «نهاد خیر در نماد برنامه» و «کمک به محرومین، تیری که معمولا به هدف نمی خورد» درج شده است.

داستان، معرفی کتاب و مسئولیت اجتماعی از دیگر بخش های تشکیل دهنده این فصلنامه است.

علاقمندان می توانند نخستین پیش شماره از نشریه خیر ماندگار را از اینجا دریافت کنند.

نظرات[ 0 ] | موضوع: اخبار, اخبار مهم, خبر نامه, فصل نامه خیر ماندگار, معرفی کتاب, مقالات | 1395/06/14 | | |


نظر بدهید

نام *
پست الکترونیک *
وب سایت
کلیه حقوق متعلق است به بنیاد خیریه آلاء
دفتر مرکزی: ایران- اصفهان-خیابان آیت الله غفاری- کوچه ی آیت الله سعیدی -بنیاد خیریه راهبری آلاء
کد پستی :8197113766 تلفن تماس 35522006-۳۱-۹۸+ فکس: 35522010-۳۱-۹۸+
دفتر تهران: ایران- تهران- بزرگراه جلال آل احمد به سمت غرب - بعد از پل نصر(گیشا) پلاک 139
کد پستی: 1446667451تلفن تماس : 86015321-۲۱-۰۰۹۸ فکس: 88258900-۲۱-۰۰۹۸
پست الکترونیک : info@ala.org.ir